Регіонального значення

Регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя"

Регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя" оголошений рішенням Львівської облради від 13.06.2007 р. № 341. Загальна площа парку складає 19103 га, у т .ч. площа ДЛФ 329,0га.

Територіально парк розташований в межах двох адміністративних районів – Яворівського та Жовківського, включаючи територію Рава-Руського лісгоспу (Рава-Руське лісництво), а також на прикордонних територіях з Польщею.

Регіональний ландшафтний парк створено з метою збереження в природному стані типових соснових, букових, унікальних сосново-дубово-букових природних лісів, лучних, болотних об’єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

Регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя" розташовується на Равському, Дубровицькому, Верхньоверещицькому, Яновському ландшафтах. Рельєф території характерний для Розточчя. Регіональний ландшафтний парк розділений долинами рік і потоків, характеризується пологосхилими поверхнями, супіщаними ґрунтами, на переходах між ландшафтами поширені локальні підняття висотою до 400 м, розчленовані ярами. Найбільш поширеним видом місцевостей парку є пологосхилі горбогір’я.

Територія покрита переважно буковими і грабово-буковими лісами. Серед трав’яної рослинності переважає лучна рослинність, яка є найпоширенішою в межах річкових долин та заплав. Також зростають рослини, які занесені до Червоної книги України: баранець звичайний, лілія лісова, гніздівка звичайна, підсніжник білосніжний, венерині черевички тощо.

З тваринного світу на території парку зустрічається козуля європейська, дика свиня, лисиця звичайна, борсук звичайний, ондатра звичайна, куниця кам’яна тощо. З птахів поширені лелека чорний, змієїд, орлан-білохвіст, занесені до Червоної книги України.

На території регіонального ландшафтного парку, зокрема, знаходяться споруди та об’єкти цінні в етнографічному та історико-культурному значеннях.

РЛП "Равське Розточчя" -  це також складова частина проектованого міжнародного українсько-польського біосферного резервату "Розточчя", створеного задля збереження цінних природних та історико-культурних комплексів та об'єктів.

ЛАСКАВО ПРОСИМО

 

ОГОЛОШЕННЯ

25.01.2018Контактні дані осіб, відповідальних за реалізацію лісопродукції (дров паливних) в розрізі підприємств Львівського ОУЛМГ

25.01.2018ГРАФІК роботи телефонної «гарячої лінії» Львівського ОУЛМГ

Архів новин
«« листопад 2018
ПнВвСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Корисні посилання


 
 

© 2010 Львівське обласне управління лісового господарства
При використанні інформації посилання на
Львівське обласне управління лісового господарства обов’язкове