Новини
День екологічної освіти у НПП "Сколівські Бескиди"
14.05.2018

Природа – єдина книга, кожна сторінка якої сповнена глибокого змісту.

Й. Гьоте


Кожного року 12 травня природолюби відзначають день екологічної освіти, покликаний об’єднати людей у справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Відзначається свято у зв'язку з важливістю екологічної освіти, формування екологічної свідомості та обміну досвідом.

Важливість екологічної освіти переоцінити складно. Саме екологічні знання дозволяють людині усвідомити, до яких катастрофічних явищ можуть призвести згубні звички у відношенні природи; зрозуміти, як уникнути подібних наслідків. Вища мета екологічної освіти – формувати екологічну культуру людини.

Екологічна освіта і в світі, і в Україні вважається сьогодні пріоритетним напрямом навчання і виховання загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів. Конференція ООН в Ріо-де-Жанейро в 1992 році, на якій обговорювалися проблеми навколишнього середовища та розвитку освіти, у своїх документах і рішеннях також підкреслила величезне значення екологічної освіти в реалізації стратегії виживання та сталого розвитку людства. Вищою і кінцевою метою екологічної освіти та виховання вважається формування ексцентричного типу екологічної свідомості, оскільки лише свідомість визначає поведінкові реакції людини, її вчинки, які виражаються в екологічній культурі.Поряд з іншими функціями, які покладаються на національний природний парк, він повинен забезпечувати організацію екологічної, освітньо-виховної діяльності, сприяти розвитку природоохоронного та екологічного руху, екологічного виховання шкільної та студентської молоді, поширювати нові методики екологічного виховання, розробляти рекомендації з формування екологічної етики й естетики, популяризувати екологічні знання тощо. На виконання поставлених завдань в цій сфері в НПП «Сколівські Бескиди» розроблена програма розвитку еколого-освітньої діяльності на території НПП „Сколівські Бескиди” на період 2017-2021 р.р., головні завдання якої є:

- екологічна освіта шкільної молоді і населення загалом шляхом організації різноманітних видів діяльності безпосередньо в природному середовищі, в світі природи;

- проведення уроків на екологічну тематику та підтримка діяльності екологічних гуртків у школах району;

- залучення шкільної молоді та дорослих, до проведення масових екологічних акцій, конкурсів, вікторин, круглих столів тощо;

- підготовка статей до друку (районній, обласній) пресі;

- організація та проведення екологічних екскурсій маршрутами і екологічними стежками НПП.

Також слід відмітити багаторічну плідну співпрацю з відділом освіти Сколівської РДА. Національний природний парк проводить екологічні заняття в школах району за спеціально розробленими та погодженими у відділі освіти програмами. Одним із шляхів заохочення дітей до творчості, пов’язаної з природою, є різноманітні конкурси (екологічного малюнку для учнів 1-5 класів, твір на природничу тематику для учнів 6-11 класів, на кращу пасхальну писанку, на кращу новорічну композицію) серед учнівської молоді району. Також школярі району залучаються до акції „Майбутнє лісу у твоїх руках”. В рамках акції було проведено ряд заходів, які спрямовані на ознайомлення школярів з особливостями вирощування лісів та веденням лісового господарства, а також на ознайомлення з тим, що таке ліс та його значення для життя людини і навколишнього природного середовища.В концептуальну основу еколого-освітньої роботи НПП "Сколівські Бескиди" закладено ідею внутрішньої самоорганізації індивіда в умовах його проживання чи перебування на теренах природно-заповідного фонду, глибокого усвідомлення кожним важливості та значущості нагального вирішення існуючих проблем зі збереження довкілля, власного переконання людини про її особисту причетність та відповідальність за стан природи у своєму населеному пункті, краї чи країні.

Також хочеться подякувати Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА за постійну підтримку в облаштуванні еколого-просвітницьких центрів, рекреаційних пунктів та еколого-пізнавальнихх стежок. Це, в свою чергу, дозволяє якісніше та ефективніше подати відповідну інформацію та підвищити екологічну свідомість місцевих жителів, учнів, відвідувачів та гостей нашої установи.Тож, не залишайтесь осторонь і Ви у святкуванні Дня екологічної освіти, та зробіть свій внесок у збереженні навколишнього природного середовища.


НПП «Сколівські Бескиди»ЛАСКАВО ПРОСИМО

 

ОГОЛОШЕННЯ

25.01.2018Контактні дані осіб, відповідальних за реалізацію лісопродукції (дров паливних) в розрізі підприємств Львівського ОУЛМГ

25.01.2018ГРАФІК роботи телефонної «гарячої лінії» Львівського ОУЛМГ

Архів новин
«« листопад 2018
ПнВвСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Корисні посилання


 
 

© 2010 Львівське обласне управління лісового господарства
При використанні інформації посилання на
Львівське обласне управління лісового господарства обов’язкове