Об'єкти природно-заповідного фонду ДП «Бібрське лісове господарство»

16 лютого 2012р, ДП Бібрський лісгосп. Прес-служба

  

Об'єкти природно-заповідного фонду ДП «Бібрське лісове господарство»

На базі лісгоспу створено 2 об’єкти природно-заповідного фонду на площі 933 га, що складає 3,5 %, в тому числі:

Заказник місцевого значення “Романівський” – 482 га – 1,8 %

Заказник місцевого значення “Свірзький” - 451 га – 1,7 %.

Ландшафтний заказник місцевого значення "Романівський" та ландшафтний заказник місцевого значення "Свірзький (далі Заказники) створені рішенням виконкому Львівської обласної Ради від 9 жовтня 1984 року № 495 "Про мережу територій і об’єктів природно-заповідного фонду області." Заказники входить до складу природно-заповідного фонду України.

Ландшафтний заказник місцевого значення "Романівський" загальною площею 482 га., розташований в Романівському лісництві на території Перемишлянського району Львівської області в кварталах – 15, 16, 20, 25-27, площею 482 га.

Ландшафтний заказник місцевого значення "Свірзький" загальною площею 450,6 га розташований на території Перемишлянського району Львівської області є лісовими масивами (квартали: 31 (вид 1-3,8-10,13-19), 33-39) Свірзького лісництва.

Заказники оголошені з метою збереження типових і найбільш продуктивних для даного району місцевиростання домінуючих букових, дубових і грабових насаджень природного походження.

Основними завданнями Заказників є :
■ охорона, збереження і відновлення цінних букових насаджень природного походження з типовою для цієї формації флорою й фауною;
■ підтримка загального екологічного балансу регіону.
На території Заказників забороняється діяльність, що суперечить їх цільовим призначенням і загрожує збереженню природного комплексу, а саме :
■ знищення та пошкодження форм рельєфу, розробка всіх видів корисних копалин;
■ пошкодження ґрунтового покриву, дерев і чагарників, не пов’язане з веденням лісового господарства;
■ збір рідкісних та занесених до Червоної Книги України видів рослин, їх квітів і плодів;
■ промислове використання природних ресурсів без наявності дозволу на їх спеціальне використання;
■ будь-яке будівництво не пов’язане з функціонуванням Заказників;
■ відлов диких тварин і птахів, розорення їх гнізд, нір, інших сховищ та жител, збір яєць, а також полювання на мисливські види фауни без дозволу територіального органу Мінохорони навколишнього природного середовища України;
■ випасання худоби;
■ організація таборів, місць масового відпочинку населення, стоянок автотранспорту та розведення вогнищ;
■ проїзд всіх видів механізованого транспорту поза межами доріг загального користування, крім службового транспорту лісової охорони, державних природоохоронних органів та інших спеціально уповноважених інспекційних служб, пожежних машин.

Господарська та інша діяльність що не суперечить завданням Заказників проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

На території Заказників допускається здійснення лісогосподарських заходів згідно „Правил поліпшення якісного складу лісів”, „Санітарних правил в лісах України»

Global Options

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook