Екологічна стежка на г. Камула
На території Перемишлянського району в Романівському лісництві ДП "Бібрське лісове господарство" створена екологічна стежка на г. Камула,
Гологірське плато – найвищий район рівнинної частини області, абсолютна висота – г. Камула ( 472 м. над рівнем моря). Це найвища точка між Уралом і Карпатами. Характерною рисою даною екологічної стежки являється наявність багатьох низовин ( котлован головного водорозділу), який розділяє плато на декілька масивів з висотами більше 400 м.. Плато покрито насадженнями, тут, в основному проростають буково – дубові і буково грабові деревостани.
Основне призначення екологічної стежки складається із таких взаємопов’язаних компонентів, як оздоровлення, рекреація, просвіта, навчання і виховання.
Екологічне виховання та екологічна освіта населення, насамперед підростаючого покоління, виховання у дітей дбайливого ставлення до природи, її різноманітності і багатств, пропаганди різних форм екологічної грамотності в природі – все це забезпечує дана екологічна стежка. Крім того, дана екологічна стежка допоможе привернути увагу місцевих органів влади до необхідності співпраці із закладами освіти в природоохоронній сфері.
Головна мета екологічної стежки – це виховання екологічної і грамотної поведінки людини на природі і поширення знань про природу та людину як невід’ємні частини довкілля.
Основними завданнями екологічної стежки є:
-ознайомлення відвідувачів з об’єктами живої і неживої природи;
-розробка та проведення у відповідних пунктах стежки теоретичних та практичних знань;
-пропаганда природоохоронних заходів, інформування про види рослин, пам’ятки природи, що трапляються на заданому маршруті.
Маршрут даної екологічної стежки обраний з рекреаційно-естетичного та інформаційного погляду (надзвичайні для даної місцевості скелі, ландшафти виняткової краси тощо). Дана екологічна стежка знаходиться неподалік від автомобільної дороги, яка проходить з с. Романів – на Перемишляни.
Дана екологічна стежка починається в кварталі 10 виділ 1 і проходить до гори Камула, яка знаходиться в кварталі 16 виділі 5. Далі маршрут екологічної стежки пролягає через квартал 10 виділ 6, квартал 5 виділ 18, через виділи 15; 11; 9; 6; 5 цього ж кварталу, квартал 1 виділи 9 і 8. Протяжність екологічної стежки 2,2 км.
Пункт 1. Інформаційний щит.
На початку стежки встановлений головний стенд-щит, на якому зображена карта схема всієї стежки із зазначенням всіх зупинок. Стенд має укриття від дощу та сонця.
Пункт 1 а. Сходи дерев’яні.
Вони встановлені по маршруту екологічної стежки при підйомі до гори Камула, шляхом розпилювання дубових колод на дві частини.
Пункт 2. Альтанка.
Вона встановлена на г.Камула на висоті 472 м над рівнем моря.
Пункт 3. Лавки і стіл з накриттям.
Вони розміщені по маршруту екологічної стежки в буковому стиглому деревостані. Склад насадження 10Бк+Мд. Вік 105 років висота 33 метри діаметр 50 см., бонітет Іа. Запас на 1 га 454 м3.
Пункт 4. Комплект стола і лавок з накриттям.
Вони встановлені в кварталі 5 виділі 18 в стиглому буковому деревостані. Склад насадження 10Бк+Г. Вік 105 років висота 32 метри діаметр 46 см., бонітет Іа. Запас на 1 га 400 м3.
Пункт 5. Стіл з стільцями.
Вони встановлені в кварталі 5 виділі 11, біля Кам’яного стіжка, який має висоту до 7,7 м.
Пункт 6. Альтанка.
Вона встановлена в кварталі 5 виділі 5. Біля альтанки спостерігається наявність виходу на поверхню материнської породи (кам’яні скелі висотою 20 м і більше).
Пункт 7. Інформаційний щит.
Він встановлений у пристигаючому буковому деревостані. Склад насадження 8Бк1Г1Б. Вік 65 років висота 27 метри діаметр 28 см., бонітет Іа. запас на 1 га 328 м3.