Аукціонні торги деревиною

 

  


Аукціонні торги необробленою деревиною

заготівлі ІІІ кварталу 2022 року

Відбулися останні додаткові аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі третього кварталу 2022 року.

Торги проходили щотижня. На протязі кварталу відбулися основні торги (22.06.2022 р.) та 20 сесій додаткових торгів, спеціалізовані торги. Окрім того лісогосподарські підприємства приймали участь у тендерних процедурах по реалізації лісопродукції, оголошеннях, поставках лісопродукції згідно мобілізаційних завдань та згідно розпоряджень – на Збройні Сили України.

На електронні аукціонні торги було виставлено загалом 154,3 тис. кбм необробленої деревини, з яких 64,4 тис. кбм лісоматеріалів круглих та 89,9 тис. кбм деревини дров’яної.

За результатами торгів (основних та додаткових) – реалізовано 141,5 тис. кбм (91,7 % від виставленого обсягу), у тому числі 58 тис. кбм лісоматеріалів круглих (90 %), деревини дров’яної – 83,5 тис. кбм (92,9 %).

Серед лісоматеріалів круглих найбільшу частку займають букові – виставлено для реалізації 14,1 тис. кбм, з яких реалізовано 14,1 тис. кбм (99,8%), соснові – відповідно 14,0 тис. кбм та 12 тис. кбм (85,9 %), ялицеві – 12,3 тис. кбм та 10,7 тис. кбм (87,4 %).

Досить високим попитом на ринку користуються лісоматеріали круглі берези та вільхи, відсоток продаж яких становить відповідно 91,6 % та 71,2 %.

Значно зріс попит на деревину дров’яну. Різко збільшили закупівлю дров паливних непромислового використання підприємства соціальної сфери, населення. Окрім того, підприємствами обласного управління поставляються великі обсяги дров на Збройні Сили України. Відповідно обсяги продаж деревини дров’яної складають 92,9 % від виставленого об’єму.

Результати торгів представлені у

►таблиці.

Аукціонні торги показали свою ефективність. Кожен переробник деревини має можливість придбати на електронних торгах необхідну кількість сировини для власних потреб практично «сьогодні» на «завтра». Адже затримок у поставці необробленої деревини зі сторони лісогосподарських підприємств не має. Кожен лісгоп в повній мірі виконує аукціонні договори.

Лісогосподарські підприємства готові нарощувати обсяги лісозаготівельних робіт, при умові стабільного збуту необробленої деревини.

Запрошуємо усіх бажаючих на чергові додаткові аукціонні торги необробленою деревиною уже заготівлі четвертого кварталу 2022 року.

 


Аукціонні торги необробленою деревиною

заготівлі ІІ кварталу 2022 року

Відбулися останні додаткові аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі другого кварталу 2022 року.

Торги проходили щотижня. На протязі кварталу відбулися основні торги (22.03.2022 р.) та 16 сесій додаткових торгів, спеціалізовані торги. Окрім того лісогосподарські підприємства приймали участь у тендерних процедурах по реалізації лісопродукції, оголошеннях, поставках лісопродукції згідно мобілізаційних завдань та згідно розпоряджень – на Збройні Сили України.

На електронні аукціонні торги було виставлено загалом 158,2 тис. кбм необробленої деревини, з яких 69 тис. кбм лісоматеріалів круглих та 89 тис. кбм деревини дров’яної.

За результатами торгів (основних та додаткових) – реалізовано 145 тис. кбм (91,7 % від виставленого обсягу), у тому числі 65 тис. кбм лісоматеріалів круглих (94,2 %), деревини дров’яної – 79,8 тис. кбм (89,7 %).

Серед лісоматеріалів круглих найбільшу частку займають соснові – виставлено для реалізації 17,3 тис. кбм, з яких реалізовано 16,6 тис. кбм (96,0%), ялицеві – відповідно 17,1 тис. кбм та 15,7 тис. кбм (92,1 %), букові – 13,1 тис. кбм та 12,2 тис. кбм (92,7 %).

Досить високим попитом на ринку користуються лісоматеріали круглі вільхи та берези, відсоток продаж яких становить відповідно 96,5 % та 99,1 %.

Результати торгів представлені у таблиці.

Аукціонні торги показали свою ефективність. Кожен переробник деревини має можливість придбати на електронних торгах необхідну кількість сировини для власних потреб практично «сьогодні» на «завтра». Адже затримок у поставці необробленої деревини зі сторони лісогосподарських підприємств не має. Кожен лісгоcп в повній мірі виконує аукціонні договори.

Звичайно, у даний час є проблеми з логістикою: не вистачає палива, великі черги на кордонах і таке інше. Однак, ми впевнені – це тимчасові проблеми. Вони будуть вирішені.

Лісогосподарські підприємства готові нарощувати обсяги лісозаготівельних робіт, при умові стабільного збуту необробленої деревини.

Запрошуємо усіх бажаючих на чергові додаткові аукціонні торги необробленою деревиною уже заготівлі третього кварталу 2022 року, які відбудуться 30 червня 2022 року.

 


Результати основних та додаткових аукціонних торгів

І кварталу 2022 року

Підходить до завершення перший квартал 2022 року. Підприємства обласного управління підвели риску під процесом аукціонних торгів необробленою деревиною.

Перших два місяці року (до початку війни) для лісових господарств були досить успішними в плані реалізації деревини. Початок війни з росією дещо вніс зміни в нашу роботу. Після відновлення ритмічної роботи ми продовжили проводити реалізацію необробленої деревини через аукціонні торги. Перші торги після їх відновлення показали, що деревообробники також розпочали свою діяльність. Спочатку на торги реєструвалося небагато покупців ( 5-12), але в подальшому їх кількість постійно зростає.

Отже, у першому кварталі лісогосподарськими підприємствами на електронні торги виставлено 144,8 тис. кбм необробленої деревини, з яких було реалізовано 129,2 тис. кбм, або 89,2%.

Попитом на ринку користувалися сортименти усіх порід без виключення. Середній відсоток продаж лісоматеріалів круглих становив 95,2 %, а деревини дров’яної – 84,2 %. Результати аукціонних торгів у розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у

♦таблиці.

Кількість учасників торгів – деревообробників досягала 90.

Звичайно, що війна внесла корективи у нашу подальшу роботу. Якщо попит на лісоматеріали круглі на внутрішньому ринку поступово відновлюється (середній відсоток продаж складає 55 – 65 % від виставленого обсягу), то з деревиною дров’яною – дещо важче (відсоток продаж лише 25-35 %). Дуже негативно відобразилось на роботі лісгоспів зупинка заводів – виробників плит ДСП. Вони були чи не основними нашими партнерами по придбанню деревини дров’яної.

Віримо, що у найближчому часі буде відновлена робота заводів ДСП. Це дасть можливість лісовим господарствам обласного управління вийти на заплановані обсяги лісозаготівель.

Лише спільна робота лісівників та деревообробників допоможе Україні наблизити час перемоги.


16 грудня 2021 року згідно графіку Державного агентства лісових ресурсів України були проведені електронні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ. Торги проводились товарною біржою ТБ «Українська універсальна біржа».

На торги держлісгоспами області було виставлено 78,6 тис. кбм необробленої деревини, що становить понад 50 % від планової заготівлі першого кварталу 2022 року.

У торгах приймало участь 119 учасників – підприємств – деревинообробників.

Для потреб деревинообробного комплексу виставлено лісоматеріалів круглих: соснових 9,7 тис. кбм, з яких реалізовано – 6,8 тис. кбм (70,3%);

Дубових – 2,8 тис. кбм, з яких реалізовано – 1,2 тис. кбм (43,6%);

Букових -  8,3 тис. кбм, відповідно – 7,1 тис. кбм (85,4%) і т. д.

Загалом на торгах було реалізовано 60,1 тис. кбм необробленої деревини, або 76,5 % від виставленого обсягу.

Повна інформація за результатами електронних торгів в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів розміщена у таблиці.

♦Обсяги лісопродукції, виставленої та проданої на загальних Основних електронних торгах   заготівлі І кварталу 2022р.               

Слід відмітити, що ажіотажу за сировиною на торгах на спостерігалося. Більшість лісопродукції реалізовано за стартовою ціною, або з незначним її ростом. Сподіваємося, що сировина, яка не була реалізована на основних аукціонних торгах, буде продана на додаткових.

Як і в 2021 році додаткові аукціонні торги проводитимуться щотижня. Запрошуємо наших партнерів до участі в торгах з метою забезпечення необхідною кількістю сировини свої виробничі потужності.

Лісогосподарські підприємства гарантують партнерам своєчасну поставку придбаних на торгах обсягів деревини.


Підсумки основних та додаткових аукціонних торгів

 2021 року

 

Завершився процес проведення основних та додаткових електронних аукціонних торгів необробленою деревиною за четвертий квартал та за 2021 рік в цілому.

Ми з впевненістю можемо стверджувати, що 2021 рік був успішним для лісогосподарських підприємств обласного управління. Економічні результати діяльності цьому підтвердження. Ринок деревини був дуже сприятливим для наших підприємств.

За 2021 рік на електронні торги було виставлено всього 568,6 тис. кбм необробленої деревини, з яких продано 551,3 тис. кбм, або 94,8 % (без врахування обсягів продаж по тендерних процедурах, редукціонах та оголошеннях, торгів на площадці «Прозоро.Продажі).

Із загальної кількості лісоматеріалів круглих було виставлено 265,9 тис. кбм, з яких реалізовано 258,1 тис. кбм (97,1%). Найбільше для потреб деревинообробників було запропоновано лісоматеріалів круглих ялицевих – 67,1 тис. кбм (відсоток продаж яких становить 97,7 %); соснових – 64,1 тис. кбм та відповідно 98,3 % продажів; букових – 45,7 тис. кбм (96,7 %).

Дров’яної деревини реалізовано 292,9 тис. кбм, або 92,9 % від виставленого обсягу. Основна кількість це дров’яна деревина промислового призначення твердолистяних порід – 173,5 тис. кбм, або 95,6 % від виставленого обсягу.

Повний аналіз результатів електронних торгів в розрізі сортиментів та лісогосподарських підприємств представлено у

►таблиці.

 


Результати основних та додаткових аукціонних торгів

третього кварталу 2021 року

 

Економічна діяльність  лісогосподарських підприємств ґрунтується на заготівлі та реалізації деревини від рубок головного користування  та рубок формування і оздоровлення лісів. Рубка стиглого лісу, - це збір лісового врожаю, що в лісівничій науці трактується як перша фаза лісовідновлення.

Так, за  9 місяців 2021 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заготовлено 654,5 тис. кбм., ліквідної деревини  ( що на 96,7 тис. кбм., або на 15% більше відповідного періоду минулого року) в т.ч: лісоматеріалів круглих -287,5 тис кбм., дров’яної деревини- 355,3 тис кбм., з них деревина дров’яна для промислового використання - 261,2 тис. кбм.  

За 9 місяців 2021 року для потреб вітчизняної промисловості реалізовано – 553 тис. кбм  деревини. Вся заготовлена  та реалізована деревина внесена до Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини ( ЕОД).


Результати  аукціонних торгів

другого кварталу 2021 року

 

19 березня 2021 року згідно графіку проведення аукціонних торгів на базі ТБ «ТСБ «Гаконтракт» відбулися аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі другого кварталу 2021 року.

У торгах прийняло участь 154 учасники – покупців необробленої деревини. Така кількість учасників та, відповідно, заявок на придбання лотів (біля 400) привело до дуже добрих результатів продаж. На електронний аукціон лісогосподарськими підприємствами виставлено для реалізації 43,8 тис. кбм необробленої деревини, з яких було продано 37,1 тис. кбм, або 84,7 %.

Слід відмітити, що попитом на ринку користуються практично усі породи  та сортименти. Найвищий попит спостерігається традиційно на лісоматеріали круглі соснові, дубові, вільхові та березові – продаж яких становить 100 %. Решта лісоматеріалів круглих продано також досить успішно (відсоток продаж понад 80%).

Дров’яна деревина промислового призначення реалізована на рівні 77,3 % від виставленого обсягу (інформація щодо реалізації необробленої деревини на аукціонних торгах 19.03.2021 р. у розрізі сортиментів та лісгоспів представлена у табл.).

►Обсяги лісопродукції (куб.м.), виставленої та проданої на загальних ОСНОВНИХ електронних торгах заготівлі ІІ кварталу   2021 р. підприємствами Львівського ОУЛМГ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Аукціонними торгами 19.03.2021 р. лісові господарства відкрили серію аукціонних торгів (додаткових) необробленою деревиною заготівлі другого кварталу. Як і в попередній період додаткові торги відбуватимуться щочетверга на базі товарної біржі «ТСБ «Галконтракт».

 


Результати основних та додаткових аукціонних торгів

першого кварталу 2021 року

 

Завершився процес проведення основних та додаткових аукціонних торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2021 року.

Торги відбувалися на торгових майданчиках: ТБ «ТСБ «Галконтракт», ДП «ЛІАЦ» та «Прозоро.Продажі».

Основний обсяг деревини був виставлений для продажу на ТБ «ТСБ «Галконтракт» - понад 150 тис. кбм; на «Прозоро.Продажі» - майже 70 тис. кбм та ДП «ЛІАЦ» - 2,2 тис. кбм. З впевненістю можна сказати, що весь обсяг необробленої деревини, що реалізується споживачам, пройшов через аукціонні торги (основні та додаткові).

Пожвавлення рику готової продукції переробки деревини дуже позитивно вплинув на результати реалізації необробленої деревини. На аукціонні торги (основні) було зареєстровано понад 150 споживачів – переробників деревини; на додаткові торги, як правило, понад 50. Це, відповідно, вплинуло і на результати продажів.

На деякі лоти фіксувалось реєстрація понад 15 покупців. Як наслідок, відбувся ріст цін на основні сортименти – лісоматеріали круглі.

Загальний відсоток продажів необробленої деревини на ТБ «ТСБ «Галконтракт» становить 87,6 %, в т. ч. лісоматеріалів круглих  - 94,9%, дров’яної деревини ПВ – 81,1 %.

Повністю були реалізовані лісоматеріали круглі соснові , ясенові, вільхові, кленові – 100 % продажів, усі інші – понад 90 % продажів ( результати торгів в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у таблиці).

►Аналіз реалізації лісопродукції заготівлі 1 кварталу 2021 року на спеціальних біржових торгах, загальних аукціонних торгах

Наші лісогосподарські підприємства своєчасно згідно графіків забезпечують сировиною деревинообробні підприємства. Поставка усієї лісопродукції здійснюється виключно згідно аукціонних договорів.


Результати аукціонних торгів

першого кварталу 2021 року

 

Відбулись основні аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі першого кварталу 2021 року. Торги проводила товарна біржа «ТСБ «Галконтракт».

У торгах приймало участь 144 покупці необробленої деревини.

Результати аукціонних торгів показали значне зростання попиту на необроблену деревину усіх порід. Особливо це відчутно по лісоматеріалах круглих. Із виставленого обсягу 36,9 тис. м3 лісоматеріалів круглих – продалося 33,1 тис. м3, або 89,6 %. Повністю були реалізовані обсяги по лісоматеріалах круглих дубових, ясенових, березових. Високий відсоток продажів зафіксовано і по лісоматеріалах круглих соснових (99,2 %), букових (91,1 %), ялицевих (87 %), модринових (85,6 %), дуба червоного (89,5 %). Серед інших порід також зафіксовані досить високі відсотки продаж.

По більшості порід відбулося помірне зростання цін. Найбільше ціни зросли по дубу звичайному та червоному.

Серед дров’яної деревини із виставленого обсягу 52 тис. м3, реалізовано – 18,5 тис. м3, або 35,6 %. Краще продали дров’яну деревину хвойних порід 67 % від виставленого обсягу, гірше – м’ягколистяну (24,3 %) та твердолистяну (25,5 %).

 Добрим признаком пожвавлення ринку є те, що у торгах взяли участь великі підприємства – виробники плит ДСП, МДФ та виробники шпону.

Результати основних аукціонних торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2021 року у розрізі сортиментів та лісогосподарських підприємств  представлені у

таблиці 1.

Для виробників лущеного та струганого шпону були проведені аукціонні торги на площадці ДП «ЛІАЦ». На торги підприємствами виставлялися лісоматеріали круглі дубові класу якості «А» та «В» та сировина  для виробництва лущеного шпону берези і вільхи.

За результатами торгів – реалізовано 99,4 % від виставленого обсягу. Відбулося значне зростання цін, особливо на дубові лісоматеріали. Результати торгів в розрізі підприємств – у

таблиці 2.

Як і в 2020 році продовжуємо практику проведення повторних аукціонних торгів, які відбуватимуться щочетверга. Уся деревина, яка була нереалізована на основних торгах – продаватиметься на додаткових. Найближчі торги – 24.12.2020 р.


Результати аукціонних торгів

по четвертому кварталу 2020 р.

Підходить до завершення 2020 рік. Лісогосподарські підприємства обласного управління завершують цикл аукціонних торгів (основних та додаткових) по четвертому кварталу 2020 р. Слід відзначити позитивну тенденцію у реалізації необробленої деревини через аукціонні торги. Кількість учасників торгів постійно зростає та, що саме головне, зростають обсяги продаж. Після проведення додаткових аукціонів по четвертому кварталу (26.11.20 та 03.12.20) ми оприлюднимо усі результати в розрізі підприємств та сортиментів, які виставлялись для продажу та були реалізовані.

З метою своєчасного укладання договорів на поставку необробленої деревини на перший квартал 2021 року розпочинаємо підготовку до проведення аукціонних торгів.

Згідно діючого законодавства 25 % від усього обсягу заготовленої деревини держлісгоспи виставлять на площадку «Прозоро.Продажі».

Для підприємств, котрі займаються фанерним виробництвом, та виробництвом струганого шпону торги проводитимуться на базі електронної площадки ДП «ЛІАЦ»: 10.12.2020 р. –вільха, береза, клас якості «А», «В» та 11.12.20 р. – дуб звичайний, клас якості «А» та «В».

Основні торги необробленою деревиною для усіх підприємств деревообробного комплексу будуть проведені 17.12.2020 р. на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт». Лісогосподарські підприємства усю необроблену деревину виставлятимуть на електронні торги. Орієнтовно буде виставлено для продажу 90 тис. кбм деревини.

Запрошуємо усіх учасників ринку, партнерів – деревообробників реєструватися та приймати участь в електронних аукціонах на усіх торгових площадках.

Зі своєї сторони ми зробимо все щоби своєчасно та якісно виконати аукціонні договори.

 

 


Результати аукціонних торгів необробленою деревиною

за третій квартал 2020 р. по підприємствах Львівського ОУЛМГ

 

Повністю завершився процес аукціонних торгів необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі третього кварталу 2020 року. Торги відбувалися в електронній формі на трьох майданчиках: ТБ «ТСБ «Галконтракт», «Прозоро. Продажі» та ДП «ЛІАЦ».

Основним і найбільш результативним майданчиком була реалізація деревини на ТБ «ТСБ «Галконтракт». У третьому кварталі відбулись основні електронні торги згідно графіку Держлісагентства України 8 вересня 2020 р. Нашими підприємствами було виставлено 94,6 тис. кбм необробленої деревини, з яких реалізовано – 21,1 тис. кбм (22,2 % від виставленого обсягу). У торгах прийняло участь лише 49 учасників рину – переробників.

Починаючи з початку 2020 року нами була запроваджена практика проведення щотижневих повторних електронних торгів. На них підприємствами виставляється непродана на попередніх торгах лісопродукція та сировина, що появляється у процесі відводів додаткових рубок. У третьому кварталі було проведено 12 додаткових торгів, на яких ще було продано 26,3 тис. кбм деревини.

Загалом на товарній біржі «ТСБ»Галконтракт» у третьому кварталі було реалізовано 47,4 тис. кбм необробленої деревини (аналіз реалізації в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлено у таблиці).

На площадці «Прозоро.Продажі» держлісгоспами щомісячно виставляється понад 25 % від щомісячного обсягу лісозаготівель – це понад 27 тис. кбм необробленої деревини. Особливістю цього майданчика є те, що один лот повинен бути мінімально 150 м3 по обсягу, або не менше 200 тис. грн. вартістю.

Тут, в основному, виставляється дров’яна деревина для промислового використання для великих плитних заводів (ДСП чи для виробників OSB плит). Окрім цього, щомісячно виставлялося 2000 кбм лісоматеріалів круглих хвойних порід, біля 1000 кбм – букових, 400 кбм – вільхових. На торгах також було виставлено і лісоматеріали круглі дуба звичайного та червоного.

На превеликий жаль великі плитні підприємства, на які були найбільші сподівання, по нашій області не брали участі у торгах. У третьому кварталі на площадці «Прозоро.Продажі» по лісогоподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ було реалізовано лише 150 кбм дуба звичайного.

На площадку ДП «ЛІАЦ» підприємствами висталялась сировина для виробництва шпону породи дуб ( клас якості А та В) та для виробництва лущеного шпону породи вільха та береза. Реалізовано було лише 6,3 % від висталеного обсягу (дані представлені у таблиці).

►Результати аукціонних торгів необробленою деревиною за третій квартал 2020 р. по підприємствах Львівського ОУЛМГ

Підсумовуючи слід відмітити, що у третьому кварталі 2020 року і далі продовжувався спад ринку необроблених лісоматеріалів через загальне зменшення споживання як на внутрішньому ринку України, так і на зовнішніх ринках.

Результати аукціонних торгів четвертого кварталу вселяють у нас надію на пожвавлення споживання готової продукції, відповідно надіємось на збільшення обсягів продажу необробленої деревини лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ.


Підсумки торгів необробленою деревиною

заготівлі другого кварталу 2020р.

Завершився другий квартал. Підбиваючи перші результати виробничої діяльності лісогосподарських підприємств за шість місяців 2020 року констатуємо факт малої активності на ринку необроблених лісоматеріалів.

На протязі другого кварталу лісгоспи обласного управління постійно (щочетверга) проводили аукціонні торги необробленою деревиною. На основні торги підприємствами було виставлено 87,8 тис. кбм необроблених лісоматеріалів для потреб деревообробників. Реалізовано – 26,3 тис. кбм, або 30 % від виставленого обсягу.  Найбільшим попитом на ринку користується дуб звичайний (обсяг продаж – 93,1%), дуб червоний (92,4%). Дуже низьким попитом серед деревообробників користується ялиця – обсяг продаж на рівні 37% від виставленого обсягу.

Додаткові аукціонні торги проводились щотижня. Для продажу виставлявся не проданий на попередніх торгах обсяг. Загалом на усіх додаткових торгах у другому кварталі реалізовано 18,5 тис. кбм лісоматеріалів (обсяг виставленої та реалізованої деревини в розрізі сортиментів та лісогосподарських підприємств представлено у таблиці).

►Результати аукціонних торгів необробленою деревиною за другий квартал 2020 р. по підприємствах Львівського ОУЛМГ

Окрім того, щомісячно наші підприємства виставляли понад 30 тис. кбм (понад 25 % місячної заготівлі) необроблених лісоматеріалів на площадку «Прозоро. Продажі».

Весь обсяг необробленої деревини, який був реалізований лісогосподарськими підприємствами, був виставлений на електронні аукціонні торги на ТБ «ТСБ «Галконтракт», площадці «Прозоро. Продажі» та площадці ДП «ЛІАЦ».

Лісогосподарські підприємства обласного управління і в подальшому весь обсяг заготовленої деревини, яка буде реалізовуватись на внутрішньому ринку, виставлятимуть на електронні аукціонні торги.

Запрошуємо усіх наших партнерів – деревообробників приймати участь в електронних аукціонних торгах.


Підсумки торгів необробленою деревиною

заготівлі першого кварталу 2020р.

 

 

Лісогосподарські підприємства обласного управління завершили процедури проведення торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 року. Було проведено основні торги, які проходили у форматі «торгів з голосу» (20.12.2019 р.) та ряд додаткових електронних торгів. Окрім цього, підприємствами виставляється значний обсяг деревини на продажі через площадку «Прозоро. Продажі».

Якщо узагальнити результати аукціонних торгів, то обсяг реалізованої деревини становить лише 12,2 % від виставленого. Підприємствами управління на усі торги (окрім площадки «Прозоро. Продажі») було виставлено 251790 кбм необробленої деревини.

На «Прозоро. Продажі» торги проходять у постійному режимі. Кожне підприємство постійно виставляє для продажу понад 25 % від середньомісячного обсягу лісозаготівель. На превеликий жаль, результати торгів для лісгоспів нульові. Покупці необробленої деревини, а це, в першу чергу, виробники плит ДСП, МДФ та фанери клеєної не приймають участі у цих торгах, як і в усіх інших.

Слід відмітити, що на протязі першого кварталу на торгах добре продавались лише лісоматеріали круглі дубові (62 % продаж), у решта порід відсоток продаж значно нижчий (уся інформація щодо виставлених та проданих обсягів на електронних торгах в розрізі сортиментів та лісогосподарських підприємств представлена у таблиці).

►Результати аукціонних торгів необробленою деревиною за перший квартал 2020 р. по підприємствах Львівського ОУЛМГ

На даний момент у лісогосподарських підприємств найбільша проблема з реалізацією дров, особливо твердих порід. Більшість покупців цього сортименту призупинили купувати та значно понизили ціни. Лісгоспи вимушені зменшувати обсяги лісозаготівельних робіт, що призводить до зменшення поставок на ринок ділової деревини.

На цю тему ми неодноразово писали, звертались до уряду щодо розблокування експорту дров. Однак, питання залишається не вирішеним. У лісогосподарських підприємств накопичуються на складах значні обсяги твердолистяних дров. Ми і далі виставляємо на усі діючі площадки з продажу необробленої деревини значні обсяги деревини з надією, що покупець на них все таки появиться.


Результати аукціонних торгів

заготівлі першого кварталу 2020 року.

20 грудня 2019 р. відбулись аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 року. Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт».

На прохання ГО «Асоціація лісозаготівельників та деревообробників Львівщини» та враховуючи дуже низький відсоток продаж лісоматеріалів необроблених на електронних торгах в попередні періоди, аукціони відбулись у форматів «торгів з голосу».

На торгах приймало участь 45 учасників – деревообробників. Це звичайно значно більше учасників, ніж було на попередніх електронних торгах.

Однак, попит на необроблену деревину на внутрішньому ринку України в силу різних обставин залишається дуже низький. На торгах  було реалізовано лісоматеріали круглі модринові (68,3 % від виставленого обсягу), дубові (42.8 % від виставленого обсягу), частково букові (17,4 % ) та соснові (31,3 % ). Дуже низький попит на ялицеві лісоматеріали. На даному етапі вони майже не продаються.

Лісогосподарські підприємства вимушені зменшувати обсяги лісозаготівельних робіт, що призводить до погіршення фінансового стану. Адже податкове навантаження знову зросло у зв’язку із збільшенням Кабінетом Міністрів України відсотку сплати дивідендів з 50 % до 90%.

Результати аукціонних торгів в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у таблиці.

►Обсяги лісопродукції (куб.м.), виставленої та проданої на загальних ОСНОВНИХ торгах (20-12-2019)  заготівлі І кварталу  2020р. 


2019 рік


Відбулись останні додаткові аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2019 року. Торги показали зниження активності деревообробників на ринку. Лісогосподарські підприємства, у більшості випадків, понижували ціни як на лісоматеріали круглі, так і на дров’яну деревину для промислового використання. Проте на збільшення обсягів реалізації це не вплинуло.

На додаткових торгах 20.02.2019 р. у м. Сколе, було продано лише 23,3% виставленого обсягу (або 2658 м3 із виставлених 11426 м3). Лісоматеріалів круглих було реалізовано 46,8% від виставленого обсягу (виставлено 5676 м3, продано – 2658 м3). З них – ялинових реалізували 72,3%, дубових - 100% та букових - 41,3 % від виставленого обсягу. Дров’яна деревина для промислового використання не була продана зовсім (виставлено 5750 м3).

Підсумовуючи аукціонні торги першого кварталу, зазначимо, що із 87727 м3 необробленої деревини, що була виставлена для реалізації через торги, було реалізовано лише 31856 м3 (або 36,3 %).

На усіх аукціонних торгах з продажу дров’яної деревини для промислового виробництва не приймають участі основні її споживачі – виробники плитних матеріалів. Це і позначилося на результатах торгів. Із виставленого обсягу 45,9 тис. м3 дров’яної деревини - реалізовано лише 6,4 тис. м3,або 13,9%. Це один із найнижчих показників за останні декілька років.

За підсумками усіх аукціонних торгів першого кварталу 2019 року лісоматеріалів круглих було реалізовано 60,9%, виставленого для реалізації обсягу (виставлено 41824 м3, продано – 25455 м3).

Усі результати аукціонних торгів першого кварталу в розрізі сортиментів та лісогосподарських підприємств представлені у таблицях.

Таблиця 1

Таблиця 2


 

Підсумки аукціонних торгів необробленою деревиною за другий квартал 2019р.

Завершився процес аукціонних торгів необробленою деревиною у другому кварталі 2019 року. Підсумки торгів та і реальний збут деревини свідчать про дуже низький попит на ринку деревини України на більшість сортиментів.

Серед основних причин зниження попиту на необроблену деревину це різке зменшення експорту готової продукції до країн Європи, зменшення цін на готову продукцію переробки на європейському ринку і курс Є.

Як наслідок, зменшення цін на внутрішньому ринку на деревину як ділову, так і дров’яну. Відсутність можливості експортувати дров’яну деревину, відсутність достатнього збуту їх на внутрішньому ринку призвело до різкого зменшення цін та накопичення залишків дров.

Вихід із ситуації бачимо у можливості експорту надлишкової кількості дров. Це дасть змогу дещо застабілізувати внутрішній ринок необробленої деревини та державним лісогосподарським підприємствам отримати додаткові валютні надходження.

Результати аукціонних торгів у розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у

таблиці.


 

Аналіз реалізації лісопродукції заготівлі 3 кварталу 2019 року 

на спеціальних біржових торгах, загальних аукціонних торгах

 


Результати аукціонних торгів необробленою деревиною за четвертий квартал 2019 р. по підприємствах Львівського ОУЛМГ


Аналіз результатів аукціонних торгів 2019 року

 

Завершився процес проведення аукціонних торгів необробленою деревиною у 2019 році. Відбулись останні додаткові торги заготівлі четвертого кварталу. Уже можна підбити підсумки.

Отже, на аукціонні торги у 2019 році лісогосподарськими підприємствами було виставлено 613,4 тис. кбм. необробленої деревини. Це обсяг, що пропонувався до продажу на протязі чотирьох кварталів на основних та додаткових торгах. Торги проводились на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» у формі «торгів з голосу» та електронних торгів.

Результати торгів відображають падіння попиту на оброблені лісоматеріали як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Це стало наслідком наповнення, в першу чергу, європейського ринку дешевою сировиною внаслідок масових усихань хвойних насаджень та великих вітровалів, що пройшли в кінці 2018 на початку 2019 років у Європі.

Ще одним важливим фактором стагнації сектору деревообробки – зміцнення гривні. Адже більшість деревообробних підприємств (понад 90%) експортно орієнтовані. Можна собі уявити обсяги недоотримання обігових коштів внаслідок цього процесу. Це також дуже болісно відобразилось і на наших лісогосподарських підприємствах, котрі займаються переробкою деревини. При однакових обсягах реалізації готової продукції підприємства отримали на 15-20 % менше коштів.

Падіння ринку оброблених лісоматеріалів негативно вдарило по лісогосподарських підприємствах. Покупці необроблених лісоматеріалів різко знижують закупівельні ціни та обсяги покупок. Окрім того, спостерігаються ознаки імовірної змови між великими деревообробними підприємствами щодо цінової політики. Не встигнув ще один покупець повідомити про зниження цін на наступний місяць, як його конкурент робить те саме.

Постійні лісокористувачі опинились заручниками процесу. Адже реалізація заготовленої деревини за цінами, які нав’язуються покупцями стає збитковою.

Внутрішній ринок необробленої деревини розвивається сам по собі, окремо від інших ринків. Деревообробні підприємства, що працюють на внутрішньому ринку не готові спожити цієї кількості деревини, що пропонується постійними лісокористувачами.

Закриття зовнішнього ринку на необроблену деревину для українських підприємств дало можливість іншим країнам зайняти цю нішу.

Таким чином, поточна ситуація на ринку лісоматеріалів призводить до важкого фінансового стану як лісових господарств, так і більшості деревообробних підприємств.

На аукціонних торгах у 2019 році було реалізовано лише 11,9 % виставленої на продаж кількості необробленої деревини – 73,3 тис. кбм. Динаміка продаж наступна: у першому кварталі було реалізовано 36,3 % від виставленого обсягу, у другому – 17,3%, третьому – 8,9 % та четвертому - 3,5 % (повний аналіз продаж представлений у таблиці).


►Результати аукціонних торгів необробленою деревиною за  2019р. по підприємствах Львівського ОУЛМГ


 

Назріває питання що робити?

На наш погляд потрібно:

  • Відкрити зовнішні ринки на необроблену деревину;
  • Переглянути податкове навантаження державних лісогосподарських підприємств в сторону зменшення;
  • Здешевити кредитні ресурси;
  • Покращити інвестиційний клімат в державі.

 

Слідкуйте за оголошеннями на нашому сайті www.lvivlis.gov.ua 

 


 

Відділ лісових ресурсів, машин

Та технологій Львівського ОУЛМГ

 

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Аукціонні торги деревиною