Мисливство

 

МИСЛИВЦІ - УТРИМАЄМОСЬ, ЗБЕРЕЖЕМО І ДОПОМОЖЕМО

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства інформує мисливців та мисливські колективи області про встановлення обмежень щодо ведення мисливського господарства та проведення полювання в період воєнного стану на території Львівської області.

З метою запобігання реальній небезпеці життю і здоров’ю населення області та з метою запобігання загрози реального скоєння терористичних актів і забезпечення виконання заходів правового режиму воєнного стану на території області, Головою Львівської обласної військової адміністрації підписано

 
Цим наказом заборонено полювання на території області. Дозволяється тільки регулювання чисельності окремих мисливських видів звірів, себто лисиці рудої, вовка, єнотоподібної собаки та інших видів, які своєю життєдіяльністю створюють небезпеку та загрожують життю і здоров’ю людей.

Зважаючи на те, що мабуть краща частина нашого народу воює, захищає нашу націю, цілісність держави та демократичні світові устої буде не справедливо щоб інша частина нашого суспільства полювала.

Отже, звертаємось до усіх мисливців області з розумінням віднестися до тимчасового припинення полювання, та спрямувати свої зусилля на охорону, відтворення та примноження звірів та птахів рідного краю.

 

Головний мисливствознавець                                                                    Василь Бурмас

Львівського ОУЛМГ


 


►Норми відстрілу пернатої дичини та інших мисливських тварин у сезон полювання 2021/2022 років


►Обсяги добування та пропускна спроможність мисливських угідь на зайця-русака 


НАДАННЯ  У  КОРИСТУВАННЯ  МИСЛИВСЬКИХ  УГІДЬ


 

Станом на 01.01.2022 в області веденням мисливського господарства займалися 81 користувач мисливських угідь на площі – 1млн 509тис.га.

Серед них:

- тринадцять державних підприємств (одне мисливське, два лісомисливських господарства і дев’ять лісгоспів) на площі 260 тис. га, або 15% від загальної площі мисливських угідь області (у тому числі НПП «Сколівські Бескиди» на площі 47 тис. га, який координується управлінням), то з початку 2022 року державних підприємств стало десять;

- п’ятнадцять організацій УТМР на площі - 379 тис. га (21%);

- десять товариств ЛОТМІР «Лісівник» на площі - 282 тис. га (16%);

- одне мисливське господарство Товариства військових мисливців та рибалок ЗРУ – 21 тис. га, (1%);

- два господарства ЛОО ФСТ "Динамо" Україна – 30 тис га, (2%);

- сім інших громадських об’єднань мисливців на площі - 251 тис. га, (14%);

- тридцять дві мисливських організацій різної форми власності на пл. -286 тис. га, (16%).

 Решта 262 тис. га або 15% мисливських угідь, належать до державного мисливського резерву.

У мисливському господарстві області працює 365 штатних працівників, з них 34 мисливствознавці та 236 єгерів, решта ІТП. Опосередковано в цілому у області на одного єгера припадає 6,7 тис. га, у держлісгоспах – 5,6 тис. га, в організаціях УТМР - 7,3 тис. га, і в інших користувачів – 6,2 тис. га. Крім того, в 10 районах області є 10 районних та 6 мисливствознавців, які також входять в штат підприємств сфери керування управління.

З початку цього року в області зареєстровано понад 51 тисячу мисливців, які отримали державні посвідчення мисливця. У 2021 році в управлінні обміняли контрольні картки 18947 мисливців, і отримали державне посвідчення мисливця 1036 громадян. Членами мисливських громадських організацій є майже 13 тисяч мисливців, решта 38 тисяч - без членства. Найчисленнішим мисливським товариством є Львівська обласна організація УТМР (5,4 тис. членів). Найменше членів налічує ОО ФСТ «Динамо» (415 членів).


 

ЛІСОВИХ МЕШКАНЦІВ ДОДАЛОСЯ

 

Щорічно усі користувачі мисливських угідь області проводять зимовий облік звірів. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства організувало проведення обліку мисливських та червонокнижних видів звірів і птахів на території області до першої декади лютого. Користувачам мисливських угідь обов’язково вказувались умови, порядок і метод проведення облікових робіт.

Для об’єктивного проведення таксації, облікові роботи проводились в присутності відповідальних спеціалістів державної лісової охорони та інших зацікавлених державних природоохоронних органів та громадських організацій. Відповідальні спеціалісти перевіряли дотримання обліковцями методичних рекомендацій облікових робіт.

Щорічна таксація мисливських видів звірів та птахів забезпечує довгостроковий і систематичний моніторинг їх окремих популяцій. Дає можливість оцінити стан популяцій мисливських видів звірів і птахів, проаналізувати окремі фактори навколишнього природного середовища, що впливають на чисельність дичини та спрогнозувати розвиток фауністичної ситуації в мисливських угіддях конкретних користувачів. Окрім того щорічний моніторинг, дає можливість правильно планувати біотехнію, і організовувати невиснажливе використання мисливського ресурсу.

Систематичний облік мисливської фауни - основа сучасного мисливського господарства. Особливо важливо знати чисельність звірів і птахів в мисливських господарствах густонаселених районів.

Знання об’ємів галузевих ресурсів, достовірне визначення чисельності основних видів дичини в кожному мисливському господарстві, адміністративному та мисливському регіоні, є складовою частиною Державного Кадастру тваринного світу. Для практики мисливствознавства дуже важливими, є знання характеру динаміки чисельності популяцій, а також міграційних процесів, від яких залежить кількість, статево-вікова та видова структура локальних мікропопуляцій основних видів мисливських тварин в кожному господарстві. Реальна інформація про кількісні та якісні показники мисливського фонду у межах регіонів та у щосезонній динаміці дає можливість проаналізувати та послабити дію всіх лімітуючих негативних та посилити головні позитивні фактори, які впливають на стан та використання мисливського ресурсу.

Аналізуючи динаміку чисельності, основних видів звірів, за останні три роки видно, що станом на 01. 03. 2022 на території області обліковано: зубрів – 137 особин (було 121 і 114 відповідно у минулих роках); лосів – 134 (було 121 і 106); оленів благородних – 1861 (було 1769 і 1761); оленів плямистих – 49 (було 48 і 45); козулі – 17459 (було 16982 і 16623); кабанів – 3199 (було 3099 і 3189); бобрів -3677 (було 3439 і 3086); борсуків - 1809 (1594 і 1509); куниці лісової - 3978  (було 3848 і 3842); вовків – 185 (було 161 і 164); та ведмедів – 69 особини (було 72 і 72).

Разом копитних звірів, відповідно за роками, обліковано  22925,  22238 і  21936 особин, що на 608 голів більше у цьому році аніж у попередньому.

За результатами обліку основних видів мисливської фауни спостерігається зменшення чисельності кабанів у минулому році на 90 голів у порівнянні з 2020 роком. Проте у цьому році спостерігається стабільний приріст усіх видів дичини, у тому числі червонокнижних. Також, потрібно зауважити, що стабільною залишається кількість хижаків, чисельність яких регулюється кожним користувачем мисливських угідь області і утримується на стабільному рівні. Проте чисельність ведмедя уже перевищила допустиму оптимальну норму та ареал його локального заселення. Через те зростає і збільшується площа його звичного ареалу.

З цього приводу усім мисливським колективам та мисливцям залишається тільки радіти від досягнутих результатів своєї праці і не опускаючи рук далі працювати, охороняти і примножувати птаство та звірину рідного краю.

 Начальник відділу - головний мисливствознавець управління   

                Василь  Бурмас  

 
Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Мисливство