Будівництво лісових доріг

 

Будівництво лісових доріг у 2022 році

Державні підприємства лісового господарства Львівського ОУЛМГ в 2022р., продовжили будівництво та відновлення лісових доріг.

За рахунок власних коштів підприємств у першому півріччі 2022 р. збудовано 12,6 км. земляного полотна лісових автомобільних доріг, 8,2 км облаштовано  твердим покриттям. 10,0 км., раніше збудованих доріг, відновлено ремонтом.

Першість у будівництві лісових автомобільних доріг, як і раніше, задають державні лісогосподарські підприємства Карпатського регіону  «Сколівське ЛГ» та «Славське ЛГ».

Будівництво лісових доріг у 2021 році

В 2021 році державними лісогосподарськими підприємствами області було продовжено, розпочату в 2007 році, роботу по будівництву та відновленню лісових доріг, які проводились за рахунок власних коштів підприємств.

В загальному збудовано 26,5 км нових доріг в тому числі 22.0 км. в гірській частині Карпат, з них 12,8 км облаштовано твердим покриттям.

Відновлення та ремонт лісових автомобільних доріг проведено в обсязі 12,6 км.

Загальний кілометраж будівництва земляного полотна, будівництва доріг з твердим покриттям, відновлення та ремонту доріг за рік становить 39,1 км.

За 15 років збудовано і відновлено ремонтом 871,0 км доріг , в тому числі:

104,4 км за кошти держбюджету;

766,6 км за власні кошти підприємств.

Лідерами будівництва доріг залишаються Сколівський, Славський та Турківський ЛГ.
 


Основу сталого розвитку лісового господарства, раціонального і екологічно безпечного використання природних ресурсів складає збалансована мережа лісових доріг.

Відсутність раціональної мережі лісових доріг гальмує застосування підприємствами лісового господарства передових екологобезпечних технологій, впровадження нової сучасної техніки, приводить до зниження якості лісогосподарських робіт та лісозаготівельного виробництва.

Потреба розширення лісотранспортної мережі, на сьогоднішній день є актуальною у всіх лісогосподарських підприємствах і, особливо, у підприємствах які знаходяться в Карпатському регіоні.

Незважаючи на складні фінансові труднощі, державні підприємства лісового господарства Львівського ОУЛМГ в 2020р., продовжили будівництво та відновлення лісових доріг.

За рахунок власних коштів підприємств, збудовано  та відновлено ремонтом 41,3 км. лісових автомобільних доріг, в тому числі 9,7 км доріг з твердим покриттям, 9,8 км будівництво земляного полотна, 21,8 км відновлення існуючих доріг.

Першість у будівництві лісових автомобільних доріг як і раніше задають державні лісогосподарські підприємства Карпатського регіону  «Сколівське ЛГ» та «Славське ЛГ».

 

 Будівництво та відновлення лісових автомобільних доріг дасть змогу  лісогосподарським підприємствам запроваджувати сучасні екологобезпечні технології, буде сприяти виконанню комплексу природоохоронних робіт, передбачених Карпатською конвенцією.


 

Дорога у майбутнє Карпатського лісу

 

Своє професійне свято, День працівника лісу, колектив Славського лісгоспу відзначив відкриттям чергової новозбудованої лісової автомобільної дороги в  Тухлянському лісництві, урочищі «Магура».

За період  з 2007 по 2020 роки лісгоспом збудовано 150 км лісових доріг, на що витрачено 32,5 млн.грн. власних коштів підприємства і здобуто великий досвід по трасуванню та будівництву шляхів в гірській місцевості.

Відкривали дорогу начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека Анатолій Михайлович, голова Славської ОТГ Бега Володимир Миронович та його заступник Даниляк Олег Валерійович, колишній директор Славського лісгоспзагу, ветеран праці Палій Федір Юрійович та керівник підрядного підприємства ”Спецбудтехніка” Микитин Петро Ігорович.

Начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А.М. подякував лісівникам Славського лісгоспу за невтомну працю, привітав з професійним святом та вручив відзнаки кращим працівникам.

Зокрема, Почесною грамотою Державного агентства лісових ресурсів України нагороджено:

 За багаторічну сумлінну працю в галузі, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників лісу:

Меленя Руслана Олексійовича - верстатника цеху по виготовленню європіддонів нижнього складу державного підприємства «Славське лісове господарство».

За багаторічну сумлінну працю в галузі, високий професіоналізм, особистий внесок в охорону й збереження лісових багатств Львівщини та з нагоди ювілейної дати від дня народження:

Савчака Віктора Івановича - головного інженера державного підприємства «Славське лісове господарство».

Після виступу директора лісгоспу Кокоця Сергія Юрійовича та привітань гостей відбулося освячення дороги отцем Леонідом, традиційне перерізання стрічки. Учасники заходу мали можливість піднятись  лісовою дорогою на висоту 1100 м над рівнем моря і побувати на високогірній межі Івано-Франківської та Львівської області. Присутніми було високо оцінено якість будівництва, та визнано необхідність проведення лісогосподарських заходів.

Необхідність будівництва зумовлена кліматичними змінами, які призводять до загибелі деревостанів та високої пожежної небезпеки у лісах через віддаленість, неприступність та захаращення. 4 км новозбудованої лісової дороги допоможуть зробити наш край привабливим в плані туризму і рекреації, дати змогу, використовуючи вибірковий спосіб рубання відновити корінні ялицево-букові деревостани   замість всихаючих, чистих ялинових  насаджень.

 


Відділ лісових ресурсів, машин та
технологій Львівського ОУЛМГ

 

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Будівництво лісових доріг