Співпраця з громадськістю

 

 

При роботі з громадськістю та засобами масової інформації лісівники Львівщини забезпечують прозорість й відкритість діяльності обласного управління та лісгоспів на місцях, залучають громадськість до прийняття важливих для широкого загалу управлінських рішень щодо лісів, працюють над відновленням позитивної суспільної думки про роботу лісівників та лісової галузі.

Сприяти виконанню вищевказаних завдань покликана створена при управлінні лісового та мисливського господарства

Громадська рада,

головою якої обраний у 2018р. та у 2020р. представник Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України» Степан Білас.

 

Очолював Громадську раду при Львівському ОУЛМ протягом 2-х попередніх скликань (2014-2018рр.) академік, уповноважений представник Лісівничої академії наук (ЛАН України), д.с.-г. наук, професор С.І. Миклуш.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, Національний природний парк "Сколівські Бескиди", ДП «Львівський лісовий селекційно-насінєвий центр» та всі державні лісогосподарські підприємства області створили власні веб-сайти, на яких систематично оновлюється інформація про роботу та важливі події лісової галузі.

Важливим заходом роботи з громадськістю є щорічне проведення Всеукраїнської акції Державного агенства лісових ресурсів України "Створюємо ліси разом" (акції попередніх років "Відновлюємо ліси разом", "Майбутнє лісу у твоїх руках") (проходить з 21 березня - «Всесвітній день лісівництва» по 16 квітня - «День Довкілля»). Головним заходом Акції є посадка дерев і створення нових лісів за широкої участі шкільної та студентської молоді, громадськості, представників органів влади та ЗМІ. В рамах акції проводяться обласні конкурси на кращий твір та кращий малюнок за темою «Людина та ліс», а також конкурс на «Краще шкільне лісництво».

Для роз'яснення важливості робіт з лісовідновлення та лісорозведення, значення для суспільства професії лісівника, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, покликані шкільні лісництва. На базі підприємств обласного управління функціонує 50 шкільних лісництв. В кожному шкільному лісництві діє рада шкільного лісництва, членами якої є учні, вчителі й спеціалісти лісового господарства. В шкільних лісництвах налічується близько 800 учнів середніх шкіл.

Екологічному вихованню та екологічній освіті населення, насамперед підростаючого покоління, вихованню у дітей дбайливого ставлення до природи, її різноманітності і багатств, пропаганді різних форм екологічної грамотності в природі покликаний Лісівничий еколого-просвітницький центр, який створений на території ДП «Львівське лісове господарство» у 2006 році. В національному природному парку "Сколівські Бескиди" функціонують 4 еколого-просвітницьких центри, які розташовані в Підгородцівському, Майданському, Крушельницькому та в Бутивлянському лісництвах. У ДП "Рава-Руське лісове господасртво" у 2017 році для відвідувачів відкрито Музей лісу. На базі цих об’єктів проводяться уроки природи для школярів та інші просвітницькі заходи.


 

Лісівники Львівщини для лісу, для людей: у лісах Львівського ОУЛМГ облаштовано 123 рекреаційні об’єкти для зручного та комфортного відпочинку населення: пікнік-локації вздовж автомобільних доріг загальнодержавного значення, зони короткотермінового відпочинку, туристичні притулки, рекреаційні пункти, еколого-просвітницькі стежки та маршрути тощо. Значна кількість визначних місць Карпат, які популярні серед туристів, знаходяться на території національного природного парку «Сколівські Бескиди».

Впорядковано мережу туристичних шляхів активного відпочинку в НПП «Сколівські Бескиди»: мережа складається з 19-ти пішохідних туристичних шляхів та двох екологічних стежок загальною протяжністю 146 км (фінансування розвитку рекреаційної інфраструктури та розробки мережі туристичних шляхів проведено за рахунок цільового фонду охорони навколишнього природного середовища у складі обласного бюджету).


У рамках реалізації програми Президента «Зелена країна» у 2021 році та Акції Держлісагентства України «Створюємо ліси разом» у осінній період  висаджено на Львівщині 3,5 млн дерев. Участь у садінні лісу з лісівниками взяли ГО "Добро.Дій".

 


Механізми громадського контролю в лісгоспах Львівського ОУЛМГ

 


 

 

 

 

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Комунікація з громадськістю