Історія лісового господарства Львівщини

 

До Першої світової війни територія Львівщини, як і вся Галичина, входила до складу Австро-Угорської імперії. Ліси, які є частиною сучасних лісгоспів, були вперше виміряні як окремі урочища протягом 1860-1880 рр. під час складання державного кадастру. Пізніше, упродовж 1924-1939 рр., коли ліси нинішньої Львівщини були складовою Польщі, лісовпорядкування проводилося коштом їхніх власників.

З початку XX ст. і надалі ліси отримували назви відповідно до прізвищ їхніх власників та належали впливовим магнатам. Великі масиви лісових угідь (сучасні Бібрське, Львівське, Радехівське, Рава-Руське, Сколівське, Дрогобицьке лісові господарства) перебували у власності родин графів Потоцьких, а також князів Чарторийських, Любарських, Сапег, Урсинців, графів Кінського, Станіслава Бадені, баронів Гределя, Лібіха, Шмідта та ін. Інші великі площі ще від часів Речі Посполитої належали римо-католицькій і греко-католицькій церквам, монастирям Домініканів, сестер Бенедектинок, окремим поміщикам, магістрам.

У 1939 р. після об’єднання Західної України з УРСР усі ліси Львівщини були націоналізовані та перейшли в загальнонародну, державну власність. Керівництво ними протягом 1948-1963 рр. здійснювало Управління лісового господарства Львівського облуправління сільського гос¬подарства, начальником якого став В. О. Лунєнков. У травні 1959 р. указом Президії Верховної Ради УРСР Дрогобицька і Львівська області з’єдналися й утворили Львівську область. Держлісфонд двох областей також був об’єднаний, кількість лісогосподарських підприємств зросла до 17.

У 1960 р. лісове господарство було об’єднане з лісовою промисловістю, були створені комплексні лісові підприємства — лісгоспзаги, а в області — Львівське обласне управління лісового господарства і лісозаготівель. З 1963 до 1966 р. начальником обласного управління був Г. І. Бабіч, а протягом 1966-1990 рр. — К. Т. Гафтанюк.

У 1990 р. комплексні лісові підприємства були перейменовані на держлісгоспи. Обласне управління лісового господар¬ства та лісозаготівель з 1988 р. мало назву Державне лісогосподарське об’єднання «Львівліс». Після ліквідації ДЛГО «Львівліс» 1 січня 2005 р. було утворене Львівське обласне управління лісового господарства, 1 липня 2007 р. — Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Історія лісового господарства Львівщини