Незабаром настане пожежонебезпечний період в лісі. Сприятливим для виникнення лісової пожежі є весняний період, коли сніговий покрив уже зійшов, а трав’яниста рослинність іще не розвинулася. Велика кількість сухої трави і листя є гарним займистим матеріалом. Особливо небезпечними в пожежному відношенні є хвойні ліси, де пожеж виникає найбільше. Під їхнім наметом накопичується велика кількість відмерлої хвої, гілок, кори, які дуже повільно розкладаються і надзвичайно добре горять…
Найбільш небезпечною є верхова пожежа, під час якої горить не лише ґрунтовий покрив, а й крони дерев. Вона може бути швидкою і стійкою. За стійкої верхової пожежі полум’я охоплює увесь ліс від ґрунтового шару до верхівок дерев
Ще гірше, коли причиною пожежі є навмисний підпал трави. Тоді горе-палії в своїх поясненнях пишуть, що це вони проявили турботу до матінки-природи задля кращого росту трави. Такий прояв «турботи» нічого доброго для флори і фауни не дає, а, навпаки, наносить непоправну шкоду на розвиток всього живого на землі. Попереджаємо всіх охочих пустити «червоного півня»: існує адміністративна та кримінальна відповідальність за навмисний підпал чи навіть необережне поводження з вогнем. Пожежу легше попередити, ніж ліквідувати. Пам’ятайте про це і бережіть рідну природу!
Нагадуємо цілодобовий номер телефону лісової охорони ДП «Боринське лісове господарство» - (050) 431-87-79. Будемо вдячні за співпрацю.
Яворський Михайло
Лісничий Верхньовисоцького лісництва
Районна газета "Бойківщина", №11 від 15 березня 2014 року