Просимо - застерігаємо!
ЛіС, як один з ключових компонентів довкілля і, водночас, джерело необхідних для економіки ресурсів, має велике значення. Він е сировинною базою для багатьох галузей промисловості. Ліс - це фабрика кисню.
Великої шкоди лісу завдають пожежі. Дуже часто причиною їх виникнення є необережне поводження з вогнем відпочиваючих у лісі. Лісові пожежі часто виникають від кинутого на суху траву непогашеного недопалка чи сірника. Також е часті випадки виникнення лісових пожеж від непогашених вогнищ. Тому в суху і вітряну погоду їх взагалі не розпалювати. Але, якщо виникла така необхідність, потрібно дотримуватись простих правил: розпалювати вогнище на спеціально облаштованих місцях, на дорогах, берегах рік, озер, на старих вогнищах, на галявинах із зеленою травою. Навколо вогнища, смугою близько 0,5 метра, прибрати все, що може горіти і служити причиною поширення вогню. Навколо вогнища перекопати землю. Після використання, вогнище залити водою, засипати землею до повного погашення.
Весною і пізно восени, при випалюванні рослинності на сільгоспугіддях, часто вогонь переходить у ліс. У період високої пожежної небезпеки в лісі забороняється:
- розводити вогнища, кидати непогашені сірники і недопалки, залишати в лісі просочені легкозаймистими і речовинами папір та Інший і непотріб, заїздити в ліс автотранспортом;
- випалювати суху траву на землях, що безпосередньо прилягають до лісу.
Нехтування цими, елементарними правилами призводить до виникнення лісових пожеж.
Помітивши загорання біля і лісу чи в лісі, або лісову пожежу, зробіть усе можливе для її ліквідації. Зрізаними тут же гілками збивайте полум’я, закидайте землею, піском, або вживайте інших заходів. Терміново повідомте про пожежу працівникові лісової охорони, в сільську раду, міліцію, пожежну охорону.
У випадку пошкодження лісу внаслідок пожежі, винні сплачують штрафи, ще й збитки, нанесені пожежею.. При нанесенні значної шкоди внаслідок пожежі, винних осіб притягують до кримінальної відповідальності. За порушення, вчинені дітьми, відповідальність несуть їх батьки Чи опікуни. Бережіть ліс від пожеж та інших пошкоджень.
Василь БАРАБАШ,
директор ДП « Турківський лісгосп»
Районна газета "БОЙКІВЩИНА",
11 стор., 5 квітня 2014 року