Цими днями, коли на поля з осіннім урожаєм виходить харчуватися лісова дичина, у пошуках легкої здобичі активізувалися браконьєри. Чотирьох з них єгері Стрийського лісгоспу затримали у ніч із минулої середи на четвер. На кукурудзяній плантації, ганяючись з фарошукачем на джипі, обклеєному камуфляжною плівкою, вони промишляли на кабанів. У затриманому всюдиході єгері знайшли зброю, прилади нічного бачення, інше знаряддя незаконного полювання. Правоохоронці проводять слідчі дії. Браконьєрами виявилися «далеко не бідні» жителі Львова…
А кілька днів перед тим драматична історія сталася у мисливських угіддях Золочівщини, поблизу сіл Сасова, Городилова, Ушні, Білого Каменя. Між 22-23 годинами, здійснюючи контрольний рейд, дві оперативні групи районного УТМР помітили браконьєрів. Включивши фари-прожектори на своєму авто, ті ганялися на полі за зайцями. Один за одним пролунали сім пострілів. Намагаючись затримати зловмисників, природоохоронці перекрили всі польові дороги, до операції залучили працівників ДАІ. Зрозумівши, що потрапили у кільце, браконьєри пішли у лобову атаку. Своїм всюдипрохідним джипом (без номерних знаків) на великій швидкості, осліплюючи затримувачів, протаранили автомобіль районного мисливствознавця – 23-річного Романа Легоцького, який працює на цій посаді лише півтора місяця. Хлопець хотів зупинити підозріле авто, з’ясувати, що воно робить тут у таку пору. Але гальмувати воно і не думало. Від сильного удару мисливствознавець отримав струс мозку, у нього розбиті ніс, губа, подряпини на обличчі...
Після зіткнення у «Ниві» Романа пошкоджено крило, капот, бампер. Експерти кажуть, що відбулося діагональне зміщення ходової частини і що на ремонт треба викинути не одну тисячу гривень.
Протаранивши «Ниву», авто з браконьєрами збило два дорожні стовпці, влетіло у канаву, але вибралося звідти і дременуло геть. Таксисти у Золочеві розповідали, що бачили, як по нічному місту на шаленій швидкості мчався джип Mitsubishi Pajero Sport темного кольору, за яким волочився його відірваний бампер…
Золочівська міліція відкрила кримінальне провадження, в обласному управлінні лісового та мисливського господарства кажуть, що будуть вдячні за будь-яку інформацію про браконьєрів, які заради своїх нічних розваг ледь не позбавили життя молоду людину…
- Це не прості браконьєри, а організовані злочинці, - обурюється головний мисливствознавець Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Бурмас. - Не маючи дозволів, у заборонений час вони свідомо беруть зброю, спеціально обладнаний транспорт і їдуть чинити злочин. Заради здобичі не зупиняються ні перед чим. Для них і людське життя нічого не варте. У моїй багаторічній практиці це перший такий випадок…
Василь Романович каже, що такі горе-мисливці виходять на свій злочинний промисел у всеозброєнні – їздять на потужних всюдиходах, мають тепловізори, які в темноті дозволяють розпізнати дичину за кількасот метрів, оптичні приціли. Дичині сховатися від таких переслідувачів майже неможливо. Коштує така техніка величезні гроші, звичайні громадяни такі витрати дозволити собі не можуть. Йдеться про заможних «князьків», яким хочеться ще й сумнівних видовищ.
Шукають вони їх цієї пори на плантаціях кукурудзи, де для кабанів – справжній рай, туди вепри забігають цілими стадами. Збирають качанисту зазвичай вночі, сучасною швидкісною технікою. У світлі комбайнових фар дики губляться, їм здається, що потрапили у тунель, з якого неможливо вирватися. Безпомічністю вепрів і користуються браконьєри. Гатять по них з височезних «Джон Дірів». А для когось це краще робити з підніжки крутого джипа…
До речі…
Дичини на Львівщині за останні роки стало значно більше. Є близько двох тисяч оленів, 19 тисяч козуль, майже чотири тисячі кабанів. Це й приваблює нечистих на руку. Покарання за незаконне полювання символічне - Адміністративно-процесуальний кодекс передбачає штраф у розмірі від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів, верхня межа - 1700 грн. Лише коли зловмисника впіймають вдруге, порушують кримінальну справу.
"Високий Замок" 25 жовтня 2013 року