Нестачу їжі у рідних місцях сіроманцям спричинила африканська чума.
Рідкісний кадр: голодний вовк вийшов на поєдинок з дикими кабанами. Ще невідомо, чи врятують вепрів їхні гострі ікла...
Позавчора мисливці Буського району за сигналом тривоги влаштували облаву на… вовків. Їх тут не бачили зроду-віку, а минулого тижня ці хижаки, як сніг на голову, впали на місцеві угіддя і наробили багато біди: позбавили життя щонайменше трьох козуль. У п’ятницю єгері бачили, як біля села Соколі, неподалік військового полігона, зграя сіроманців переслідувала ще одну сарну. Якщо так звані “санітари лісу” і далі вчинятимуть розбійні напади, про мирну дичину у буських лісах незабаром можна буде забути…
У неділю облавникам не вдалося знешкодити чотирилапих “м’ясників”. Заступник начальника Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Бурмас прокоментував кореспондентові цю “невдачу” так:
— Важко вполювати вовка, бо він є дуже розумним, хитрим хижаком. Людина подивиться на відбитки лап і подумає, що це один вовк пройшов, а насправді їх було кілька — ідуть один за одним слід у слід. Але коли атакують свою жертву, розбігаються: був один вовк — а стало шість!
За словами пана Василя, вовки на Львівщині нині з’явилися повсюдно. Пояснити це можна тим, що область є єдиною в Україні, яку не зачепила африканська чума, котра нищить як свійських, так і диких свиней. Підступна хвороба вразила поголів’я свиней у Польщі, Білорусі, а також всі регіони навколо Львівщини. Дісталася вона Чернігівщини — на півночі, Херсонщини — на півдні. А “свіжина” щотижня мусить бути у раціоні вовків. Коли м’яса немає, вони мігрують туди, де є що їсти. У цю пору зазвичай полюють на щойно народжених веприків, на козуль і оленів, які носять у собі потомство. І навіть на домашніх собак…
Фахівці стверджують, що сіроманці з’явилися у не характерних для них районах, де їх ніколи не було, є вони у кожному районі області, у тому числі — у лісах під Львовом. У лютому у Миколаївському районі вполювали чотирьох хижаків вовків, у Перемишлянському — аж шість. Повно вовків і у Карпатах. Їх стало значно більше від норми. Через це і полюють на них.
— Я поважаю вовків, ці звіри мають право на життя, — ділиться думками Василь Бурмас, відповідаючи на закиди про те, що знищувати цього рідкісного у нас звіра — неправильно. — Але його популяцію треба регулювати, щоб не порушити баланс дикої природи. Коли вовків забагато, винищать усе, навіть домашніх собак повиїдають. У травні люди виженуть худобу на пасовища, хтось недорахується телятка, і відразу підуть розмови про якусь “чупакабру”, навіть не підозрюючи, що це — справа вовчих зубів….
Фото Андрія ТИМКІВА
Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/life/194033