Неповторні враження з Карпат

6 липня 2017р, ЗМІ про нас. Прес-служба

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» щорічно організовує школу передового досвіду «Сколівські Бескиди». В цьому році школа працювала з 24 червня до 03 липня 2017 року у с. Кам’янка Сколівського району на туристичній базі «Карпати» КЗ ЛОР «ЛОЦКЕТУМ».

Гармонійно поєднували оздоровлення та цікаве дозвілля з екологічним вихованням, дослідницькою і практичною роботою в природі в обласній виїзній еколого-натуралістичній школі передового досвіду «Сколівські Бескиди – 2017» двадцять переможців Всеукраїнських та обласних еколого-натуралістичних заходів, учнів та вихованців загальноосвітніх і позашкільних навчльних закладів Львівщини.

Під час роботи в школі передового досвіду юні екологи пройшли екологічними маршрутами НПП «Сколівські Бескиди», ознайомилися з сучасним станом біологічного та ландшафтного різноманіття Карпат, лікарськими рослинами та рослинами, занесеними до Червоної книги України; вчилися розпізнавати фонові види рослин і тварин Сколівщини. Ознайомилися з типовими і рідкісними видами дерев, насадженими на території Дубинського лісництва, з програмою, спрямованою на збереження і відтворення зубра європейського, ведмедя бурого, глухаря звичайного, яку реалізовує НПП «Сколівські Бескиди».

Цікавими були зоологічні дослідження. Вздовж річки Опір у західному напрямку школярі виявили різні види жаб (гостроморда, трав’яна, жовточерева кумка, ропуха звичайна); личинки комарів, амебу протей, сліди косулі та дикого кабана.

Юні екологи під час ботанічних досліджень визначали вік дерев та породи за листочками і корою ; навчилися розрізняти розрізняти гриби (отруйні і не отруйні, пластинчасті та трубчасті).

Для учасників школи були організовані походи до водоспаду Кам'янка, Журавлиного (Мертвого) озера, скелі Довбуша, відвідали наскельну фортецю «Тустань» та інші.

Під час походів, екскурсій юннати проводили інвентаризацію і паспортизацію комплексів мурашників, складали схеми їх розміщення на території національного природного парку «Сколівські Бескиди»; проводили та вимірювали фізичні показники (температуру, смак, запах, прозорість, каламутність) води річок Кам’янки та Опір, сірководневого джерела. Учасники школи дізнались про екологічні групи водяних тварин, їхні особливості, класифікацію водних біотопів, відмінність гірських і рівнинних водойм, антропогенні ризики для гідрофауни Карпат, різноманіття гідробіонтів НПП «Сколівські Бескиди», про водні екосистеми Українських Карпат та взаємозв’язки між їхніми компонентами. Юннати провели екологічну акцію «Чистий берег».

У хвилини дозвілля юннати брали участь у конкурсах, вікторинах, екологічних виставах («Краю мій рідний», «Хто я?», «Знаю я і знаєш ти: природу треба берегти!», «У царстві флори і фауни», «Краща композиція із каменів», «Фото пейзажу Карпат» і т.п.), квесті «Природа НПП «Сколівські Бескиди», спортивних змаганнях: волейбольних, футбольних, тенісних турнірах.

Юннати Львівщини!

Беріть участь в обласних та Всеукраїнських масових заходах еколого-натуралістичного напряму.

Досліджуйте! Перемагайте!

На вас чекають «Сколівські Бескиди – 2018».

locentum.lviv.ua
 

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Преса про нас