ЛІСОВА ГАЛУЗЬ: РОБОТА НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ

5 Червня 2019р, ЗМІ про нас. Прес-служба

 

Журнал «Охорона праці» продовжує культивувати ризикоорієнтовані підходи в системах безпеки та гігієни праці підприємств як ефективний інструмент профілактики травматизму. 
У травні відбулася I Міжнародна конференція «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві», яка зібрала понад 200 представників лісових господарств та лісогосподарських управлінь з усієї України. 
Цей захід став підсумком значної роботи, що провело Державне агентство лісових ресурсів України спільно з Українським центром підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс» та Академією управління ризиками в системах менеджменту при журналі «Охорона праці». Йдеться про навчання та низку практичних семінарів з оволодіння навичками оцінки та управління ризиками. Важливим є те, що в галузі не чекають на ухвалення законів та нормативних актів, які імплементують у правове поле охорони праці європейський ризик-менеджмент. Тут діють на випередження – виявляють і впроваджують найуспішніші світові практики для поліпшення умов праці та профілактики травматизму.
Відкриваючи зібрання, голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега висловив сподівання, що захід стане для лісівників щорічним і ситуація щодо безпечного ведення робіт у лісових господарствах України поліпшиться.
Заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар підкреслив, що на лісівників щодня чатує небезпека. Невтішні статистичні дані щодо виробничого травматизму повинні спонукати господарства до відповідних дій. Починаючи з 2017 р., на підприємствах галузі впроваджують ризикоорієнтовані підходи в системи управління охороною праці. Як наслідок, рівень травматизму знизився в 1,5 раза, зокрема вперше з початку поточного року і до середини травня під час лісозаготівельних робіт не сталося жодного смертельного випадку. 
Три насичених практичними заняттями дні конференції, – це вже не перше навчання лісівників. Однак на цей раз захід відрізнявся своїми масштабами: крім пленарних дискусій було проведено практичні заняття на базі лісових господарств Київщини. У процесі виконання різних видів робіт – лісосічних, вантажно-розвантажувальних, деревообробних – оцінювали ризики, а також проводили майстер-класи щодо застосування міжнародного стандарту ISO 5001:2018 для впровадження СУОП та з розробки заходів контролю виробничих ризиків тощо.
 
У межах конференції відбулося нагородження переможців конкурсу «Краще підприємство галузі в сфері безпеки та гігієни праці», який цього року вперше проводився за сприяння Держлісагентства. Переможцями стали:
ДП «Маневицьке ЛГ» (Волинська обл., директор Радіон) – 1 місце;
ДП «Бродівське ЛГ» (Львівська обл., директор Орест Ониськів) – 2 місце;
ДП «Баранівське ЛМГ» (Житомирська обл., директор Анатолій Остудімов) – 3 місце.

 

 

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Преса про нас