Збереження та відновлення популяції зубра європейського розглянули у межах екологічної наради

2 березня 2020р, ЗМІ про нас. Прес-служба

В Україні серед тварин, що опинились на межі вимирання, одне з перших місць займають зубри європейські (Bison bonasus L.), які колись були розповсюджені майже по всій території нашої країни – від Полісся до Карпат, проте сьогодні знаходяться на стадії вимирання.

Відтак, у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулась нарада щодо збереження та відтворення популяції зубра  під головуванням начальника управління охорони природних ресурсів Андрія Сенюка.

Зазначимо, що цей вид тварин занесений у Червону книгу України.

Одним з основних питань наради було вжиття заходів щодо збереження особини зубра, який має вади зору та блукає в межах населених пунктів Сидинівки та Смільного Бродівського району. Вирішили пересилити цього зубра в вольєр, який відповідає усім нормам одного з фермерських господарств області.

Також обговорили питання  збереження та відтворення популяції зубра, як одного з пріоритетів у  роботі зі збереження біологічного різноманіття та охорони тваринного світу, будівництва розплідника зубра європейського на Сокальщині в проектованих національному природному парку "Надбужжя" ім. Блаженнійшого Любомира Гузара та регіонального ландшафтного парку "Сокальський"; напрацювання дорожньої карти для підготовки Національного плану дій щодо збереження популяції зубра європейського ((Bison bonasus L.) на загальнодержавному рівні. Також присутні порушили питання необхідності будівництва вольєрів для цих тварин в НПП "Сколівські Бескиди" та ДП "Мисливське господарства "Стир", куди будуть переселяти тварин, вік яких не дозволяє їм повноцінно проживати у вільних умовах.

Варто зазначити, що кількість зубрів на Львівщині найбільша на території України. Так, за результатами моніторингу, обліку та спостережень за популяцією на початку 2020 року на території області нараховується 114 особини зубра, а саме в НПП «Сколівські Бескиди» – 35 та в ДП «Мисливське господарство «Стир» – 79.

У нараді також взяли участь: начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Бурмас, в.о. директора НПП «Сколівські Бескиди» Василь Приндак, директор ДП «МГ Стир» Андрій Яремчук, начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Барабаш.

https://loda.gov.ua2

Ключові слова:

зубри європейські

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Відео

Преса про нас