Мисливську фауну обліковано

6 березня 2020р, ЗМІ про нас. Прес-служба

Усі користувачі мисливських угідь Львівщини, а їх у нашій області є 81, успішно завершили зимовий облік мисливських видів звірів та птахів.

Користувачі мисливських угідь облікові роботи проводили організовано та ретельно. Окрім того силами державної лісової охорони в угіддях державного мисливського резерву теж проведено облік мисливської фауни. У цілому облікові роботи проведено на всій території мисливських угідь області.

За результатами обліку мисливської фауни станом на теперішній час у області обліковано: зубрів – 114 особин (було 101); оленів плямистих – 45 (було 49); лосів – 106 (було 100) ; оленів Даніеля (лань) – 98 (було 98); оленів європейських – 1761 (було 1759); козулі – 16623 (було 16294); кабанів – 3189 (було 3834); зайців – 48358 (було 47594), вовків – 164 (було 163), та ведмедів – 72 особини (було 72).

Порівнюючи облік основних видів мисливської фауни з минулим періодом спостерігається значне зменшення чисельності кабанів на 645 голів, а чисельність червонокнижних мисливських видів звірів зростає. Стабільною залишається кількість крупних хижаків, поголів’я яких регулюється кожним користувачем мисливських угідь області. Чисельність ведмедя уже перевищила допустиму оптимальну норму в місцях його перебування.

В лісостанах підприємств Управління сконцентровано майже все наявне поголів’я зубрів та ведмедів, більша половина лосів та оленів, козулі і кабанів від їх загальної чисельності на території області. Стосовно зменшення чисельності популяції кабанів впродовж останніх років, то необхідно зауважити, що за спостереженнями спеціалістів управління та штатних працівників користувачів мисливських угідь на зменшення чисельності кабанів в області за останні роки з 2017 і на теперішній час в основному впливають два чинники.

З 2012 року і до тепер на території України та території сусідніх країн поширюється пандемія африканської чуми свиней (АЧС). У сусідніх областях від АЧС загинуло майже 90% популяції кабана.

Другим чинником, що вплинув на зменшення чисельності кабана - це новітнє браконьєрство. Багато браконьєрів незаконно використовують до вогнепальної зброї прилади нічного бачення, тепловізори, глушники та інші недозволені засоби. Окрім того мають автомобілі з підвищеною прохідністю та квадроцикли, що недоступно для більшості штатних працівників та єгерів мисливських господарств.

На чисельність кабанів а також на інші види мисливської фауни впливають і інші фактори. Це техногенне та антропогенне навантаження на мисливські угіддя.

Стабільна чисельність хижих звірів таких, як ведмеді, вовки та рисі пояснюється тим, що крупні хижаки тримаються у місцях де є пожива для них. А це в основному молодняк оленів, кабанів, козуль та інші дрібні види звірини.

Для того щоб ретельно визначити фактори впливу на чисельність звірів потрібні наукові дослідження.

 

 Відділ охорони, захисту лісу

                                                                                               та мисливського господарства

                                                                                              Львівського ОУЛМГ

 

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Преса про нас