Регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя"

12 вересня 2010р, Регіонального значення. Прес-служба

Регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя"

Регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя" оголошений рішенням Львівської облради від 13.06.2007 р. № 341. Загальна площа парку складає 19103 га, у т .ч. площа ДЛФ 329,0га.

Територіально парк розташований в межах двох адміністративних районів – Яворівського та Жовківського, включаючи територію Рава-Руського лісгоспу (Рава-Руське лісництво), а також на прикордонних територіях з Польщею.

Регіональний ландшафтний парк створено з метою збереження в природному стані типових соснових, букових, унікальних сосново-дубово-букових природних лісів, лучних, болотних об’єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

Регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя" розташовується на Равському, Дубровицькому, Верхньоверещицькому, Яновському ландшафтах. Рельєф території характерний для Розточчя. Регіональний ландшафтний парк розділений долинами рік і потоків, характеризується пологосхилими поверхнями, супіщаними ґрунтами, на переходах між ландшафтами поширені локальні підняття висотою до 400 м, розчленовані ярами. Найбільш поширеним видом місцевостей парку є пологосхилі горбогір’я.

Територія покрита переважно буковими і грабово-буковими лісами. Серед трав’яної рослинності переважає лучна рослинність, яка є найпоширенішою в межах річкових долин та заплав. Також зростають рослини, які занесені до Червоної книги України: баранець звичайний, лілія лісова, гніздівка звичайна, підсніжник білосніжний, венерині черевички тощо.

З тваринного світу на території парку зустрічається козуля європейська, дика свиня, лисиця звичайна, борсук звичайний, ондатра звичайна, куниця кам’яна тощо. З птахів поширені лелека чорний, змієїд, орлан-білохвіст, занесені до Червоної книги України.

На території регіонального ландшафтного парку, зокрема, знаходяться споруди та об’єкти цінні в етнографічному та історико-культурному значеннях.

РЛП "Равське Розточчя" -  це також складова частина проектованого міжнародного українсько-польського біосферного резервату "Розточчя", створеного задля збереження цінних природних та історико-культурних комплексів та об'єктів.

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Зелена країна

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Регіонального значення