Регіональний ландшафтний парк "Верхньодністровські Бескиди"

12 вересня 2010р, Регіонального значення. Прес-служба

Регіональний ландшафтний парк "Верхньодністровські Бескиди"

Регіональний ландшафтний парк "Верхньодністровські Бескиди", загальною площею 8536,0га, оголошений рішенням Львівської облради від 08.10.1997 № 234.

Парк розташований в Старосамбірському районі, включає в себе ліси Головецького, Старявського і Спаського лісництв Старосамбірського ДЛМГ.

Регіональний ландшафтний парк "Верхньодністровські Бескиди" створено з метою збереження природних комплексів, що сформувалися в Карпатському регіоні верхньої течії р. Дністер.

Основними завданнями регіонального ландшафтного парку є:
-         збереження біологічного і ландшафтного різноманіття регіону;
-         охорона рідкісних видів флори і фауни, занесених до Червоної книги України;
-         підтримка загального екологічного балансу в верхів’ї річки Дністер.

Рельєф місцевості гірський. Хребти висотою 900-1000 м над рівнем моря, розділені поздовжніми долинами рік Мшанка, Тисовиця і ін. Гребні хребтів хвилясті, крутизна схилів 15-25˚. Найбільшої висоти досягає гора Магура – 1100 м н. р. м. Переважаючі ґрунти – дерново-підзолисті та гірсько-підзолисті.

Панівними типами рослинності є листяні, хвойно-листяні ліси та післялісові луки. На території сформувались два висотні рослинні пояси – пояс букових та ялицево-букових і буково-ялицевих лісів.

Флора налічує приблизно 600 видів судинних рослин. У лісах природного походження трапляються такі рідкісні види, занесені до Червоної книги України, як лілія лісова, беладонна звичайна, цибуля ведмежа, плаун колючий тощо.

У лісах парку поширені характерні для даного регіону види тварин. У бучинах трапляється саламандра плямиста, на узліссі – медянка, гадюка звичайна. З ссавців трапляються олень благородний, козуля європейська. З птахів можна спостерігати пугача, лелеку білого, зрідка лелеку чорного.

Завдяки наявності мальовничих річкових екосистем та гірських лісових ландшафтів РЛП "Верхньодністровські Бескиди" має вагоме значення для розвитку рекреації та туризму. Також, на території парку  проживає етнічна група бойків, збереглися церкви, побудовані у типовому бойківському стилі, що свідчить, зокрема, про етнографічну цінність даної території.

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Зелена країна

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Регіонального значення