Комплексна пам'ятка природи Гора Вапнярка

9 вересня 2010р, Державного значення. Прес-служба

Комплексна пам'ятка природи Гора Вапнярка

Комплексна пам'ятка природи загальнодержавного значення "Гора Вапнярка", загальною площею 309,8га, оголошена Указом Президента України від 20.08.96 р. № 715/96.

Місце розташування пам’ятки природи - Золочівський район, Золочівський ДЛГ, Словітське л-во.

Комплексна пам'ятка природи "Гора Вапнярка" – це унікальна у геоморфологічному відношенні територія, вкрита високопродуктивними мішаними лісами з рідкісними угрупованнями. Серед рослин, які занесені до Червоної книги України зустрічається  любка дволиста, лілія лісова, гніздівка звичайна, зозулині сльози яйцевидні тощо. Лісові типи рослинності північно-західного Поділля, до якого належить так званий Гологоро-Кременецький кряж, відзначається високою природоохоронною цінністю. Це пов’язане із особливостями історії їх формування та унікальності палеографії регіону.

Найбільш цінними у даному регіоні є лісостани з домінуванням бука звичайного, який разом з іншими породами утворює насадження різної структури. Унікальною є водо- та ґрунтозахисна роль даного типу насаджень в регіоні, оскільки частково він належить до зони Головного Європейського вододілу.

Дана заповідна ділянка представляє собою фрагменти широколистяних деревостанів різного складу і ценотчної структури, а також букові насадження.

У складі ценозів зустрічається значна кількість регіонально рідкісних видів (апозерис смердючий, зубниця залозиста, зубниця  залозиста, зубниця бульбиста, вероніка гірська, купина кільчаста, лунарія оживаюча та ін.).

Даний об’єкт має комплексне природоохоронне значення, оскільки охоплює цікаві у геолого-геоморфологічному відношенні території. Розташований він на північно-східних схилах г. Вапнярка, складеній літотамнієвими вапняками та тортонськими карбонатними пісковиками. На вершині гори вони відслонюються, утворюючи оригінальні форми вивітрювання, на них збереглися елементи нескельної кальцепетрофільної флори, які є рідкісними для регіону.

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Зелена країна

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Державного значення