Ландшафтний заказник Пікуй

9 вересня 2010р, Державного значення. Прес-служба

Ландшафтний заказник Пікуй

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Пікуй", загальною площею 711 га, оголошено Постановою РМ України від 02.11.1984р. № 434. Заказник розташований в Турківському районі Львівської області. В заказник входить територія Либохорівського лісництва Боринського лісгоспу площею 274,0га.

На території заказника зростають високопродуктивні змішані насадження природного походження з участю смереки, бука, ялиці, на висоті 850-1070 м н.р.м. Заказник оголошено з  метою збереження унікального гірського ландшафту з цінними видами субальпійської рослинності, а також всього комплексу рослинного і тваринного світу.

Основними завданнями Заказника є:
·        збереження цінного природного гірського ландшафту на північно-східному схилі хребта з вершиною гори Пікуй (1405 м н. р. м.), яка представляє найвищу точку Карпат в межах Львівської області з тектонічним розломом в напрямку Закарпаття, по якому проходить границя між Львівською та Закарпатською областями;
·        охорона еталонних корінних букових лісів по природній границі ареалу, що майже не зазнали антропогенного впливу;
·        збереження видів рослин, занесених до Червоної Книги України: цибулі ведмежої, лунарії оживаючої, шафрану Гейфеля, білоцвіту весняного, підсніжника звичайного, а також рідкісних рослинних угруповань;
·        збереження всього комплексу тваринного світу, де зустрічаються види тварин, занесені до Червоної Книги України: кіт лісовий, рись, саламандра плямиста, тритон карпатський, а також інші рідкісні види: бурий ведмідь, олень благородний, дикий кабан тощо.

Територія заказника знаходиться в геоморфологічному районі Стрийсько-Сянської Верховини і займає північно-східні схили головного вододільного хребта Східних Бескид Українських Карпат, які простягаються від Ужоцького перевалу і закінчується найвищою точкою в даній місцевості вершиною гори Пікуй з абсолютною відміткою 1405 м н.р.м. Від лінії головного вододілу (1380 м н.р.м.) вниз по схилу до 1150 м н.р.м. ґрунт представлений осадочним відломочним матеріалом пісковики Карпатського фліша суцільно покритого півчагарничником чорницею. Також тут виростає ялівець сибірський. З  відмітки 1150 м до 1050-1100 м . ґрунт торф'янисто-буроземний товщиною до 30 см, покритий криволіссям бука лісового.

Букові деревостани і буково-смерекові насадження, що зростають на території заказника, мають неоціниме водорегулююче і ґрунтозахисне значення.

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Зелена країна

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Державного значення