Національний природний парк "Північне Поділля"

9 вересня 2010р, Державного значення. Прес-служба

Національний природний парк "Північне Поділля"

Указом Президента України від 10.02.2010 р. за №156/2010 створено національний природний парк "Північне Поділля" на території Бродівського, Буського та Золочівського районів Львівської області загальною площею 15587,92га, у тому числі 5434,4га земель, що надаються (в тому числі з вилученням у землекористувачів) національному природному парку в постійне користування та 10153,52га земель, що включаються до його території без вилучення. З підвідомчих підприємств облуправління до складу парку увійшли землі ДП "Золочівське лісове господарство", ДП "Бродівське лісове господарство", ДП "Буське лісове господарство".

Дана територія фізико-географічних районів Гологір та Вороняків, що разом із Розточчям та Кременецькими горами (Тернопільська область) формують північно-західний край Подільської височини. На цій території сформувалися унікальні осередки рослинних видів, а також букові лісостани, що ростуть на північно-східній межі ареолу та становлять особливу цінність у загальноєвропейському масштабі. Тут бере початок р. Західний Буг, що має міждержавне значення. На території парку поширено понад 200 видів рослин різного статусу охорони.

Національний природний парк створений з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів Північного Поділля.

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Зелена країна

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Державного значення