Чим на сьогоднішній день можна заманити інвестора в лісову галузь? Відповідь на це питання дає наявність лісового ресурсу, який, на даний момент, ще не використовується в народному господарстві – лісосічні відходи. Зважаючи на обсяги лісозаготівель понад 900 тис. м3 в рік від усіх видів рубок, то доступний ресурс лісосічних відходів складає понад 60 тис. м3.
Зважаючи на це – на базі лісосгоподарських підприємств обласного управління можливо організувати виробництво паливних пелет чи брикетів. Запрошуємо зацікавлених партнерів до взаємовигідної співпраці. Можемо запропонувати площадку для розміщення потенційного виробництва.
Надаємо наявність ресурсу (орієнтовні обсяги та ціни) для виробництва в розрізі наших підприємств:
Ціни, за виключенням лісосічних відходів та дров паливних, вказані на умовах нижній склад лісогосподарського підприємства. Ціни на лісосічні відходи та дрова паливні вказані на умовах франко – лісосіка.
Слід також відмітити, що в лісових масивах державних підприємств Сколівського та Турківського районів внаслідок масового всихання смерекових насаджень накопичилось біля 1,0 млн. м3 сухостійної деревини, яку можна використати як сировину для теплогенерації. Зазначений об’єм сухостійної сировини можливо отримати за умови будівництва лісових доріг.
Окрім цього, маємо можливість налагодити випуск енергетичної тріски в обсязі до 50 тис. м3 на рік. На даний момент не виготовляємо енергетичної тріски тільки через відсутність постійного споживання.
Гром'як Ю.О., заступник начальника
Львівського ОУЛМГ