23 – 24 січня 2014 р. на базі ДП «Болехівське ЛГ», ДП «Коломийське ЛГ» та ДП «Делятинське ЛГ» Івано – Франківського ОУЛМГ Державним агентством лісових ресурсів України було проведено семінар – нараду по ефективному виробництву дров колотих, налагодження процесу їх сушіння.
Семінар проводився під керівництвом заступника Держлісагентства України Атаманчука В. І. В семінар – нараді брали участь головні інженери лісогосподарських підприємств 11 обласних управлінь та заступники начальників управлінь.
Так, ДП «Болехівське ЛГ» налагодило тісну співпрацю з приватним підприємством по сушінню дров колотих в сушильній камері прохідного типу. Перевага цієї камери в тому, що вона працює безперервно, тобто процес розпалювання та доведення до робочої температури проходить один раз. По мірі висушування пакетів з дровами до потрібної ваги їх забирається з камери, а на їх місце ставиться пакет з свіжими дровами. Такий процес проходить безперервно. Камеру постійно обслуговує троє працівників, в обов’язки яких окрім підтримування робочої температури в камерах, входить складування колотих дров в пакети.
Головне в цьому процесі те, що контроль за процесом сушки проводиться не вологомірами, а вагою.
На базі ДП «Делятинське ЛГ» було продемонстровано сушильну камеру фірми «Іннатекс». Камера нова змонтована на бетонному фундаменті як один контейнер. Легка в експлуатації.
Головні інженери лісогосподарських підприємств мають можливість вибрати ту чи іншу камеру для сушіння дров колотих і себе на підприємствах.
На базі ДП «Коломийського ЛГ» було продемонстровано роботу гідроманіпулятора НГМ – 120 виробництва ВАТ «Коломиясільмаш». Гідроманіпулятор надійний в роботі змонтований на базі автомобіля УрАЛ.
Вся гідросистема (розподільники, клапани) італійські. Перевага цього маніпуляторами перед аналогами в ціні – 140 – 155 тис. грн.
Безпосередньо на пленарному засіданні перед учасниками наради виступили виробники обладнання, яким було задано багато питань з приводу роботи їх обладнання.
Заступник голови Держлісагентства Атаманчук В. І. акцентував увагу учасників на вдосконаленні випуску дров колотих, усунення недоліків у виробництві та реалізації. Зроблено акцент на запровадження на кожному підприємству, що займається виробництвом дров, процесу сушіння, оскільки це дає можливість круглорічно реалізовувати дрова споживачам.
Гром'як Ю.О., заступник начальника
Львівського ОУЛМГ