Коли на зміну зимі приходить тепла маса повітря прогріта лагідними променями сонечка, коли сніжний покрив спливе стрімкими потоками Карпат та появляться перші квіти — підсніжники, а у небі почується спів перших весняних вісників — шпаків, земля оживає могутньо і велично, починає дихати й являти світові всю одвічну силу своїх щедрот, напуває все довкола живильними соками. Красуня весна, мов квітуча вишня, лине горами, долинами й лісами. Ліси пробуджуються і вбираються смарагдовим ажуром.
Так, на дворі весна, час нових подій, нових планів і роздумів. Та для кожного хто “спілкується” з довкіллям, весна — є найвідповідальнішою порою. Адже з приходом весни, приходять нові турботи і нові звершення. Для нас лісівників, це найінтенсивніший період року — лісовідновлення.
Основне завдання лісовідновлення — створення стійких деревостанів. Цього можна досягти лише при застосуванні комплексу науковообгрунтованих лісокультурних заходів. Найважливішим при створенні лісових культур є забезпечення відповідності між біологічними особливостями деревних порід і природно-кліматичними та едафічними умовами. З цією метою окремо для кожної лісокультурної ділянки обираються тип лісових культур, тип змішування, оптимальна густота садіння, обов'язковим є дотримання правил сертифікації лісів Forest Stewardship Council (FSC). Загальна площа створення лісовідновлення на території Славського лісгоспу становить 377,5га на 2014 рік.
Після садіння лісу, багато людської праці потрібно буде вкласти, щоб виплекати такий ліс, коли його переведуть у вкриту лісом площу і він набуде форми зеленого килиму, бо як каже народна приказка: “Велике дерево поволі росте”.
ЛЕЛЯК Володимир,
інженер лісових культур ДП «Славське лісове господарство»