Шановні краяни!
З моменту сходження снігового покриву та настанням весни, стають можливими лісові пожежі і їх причиною часто є випалювання сухої рослинності на полях та луках, так зване «поліпшення сіножатей і пасовищ». Щорічні випалювання в одному й тому ж місці призводять до зміни видового складу рослинності і так сіножать перетворюється на плантацію грубого бур’яну. У вогні гине все живе (комахи, птахи і звірі та їх молодняк). Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. Пожежу легше попередити ніж зупинити.
З димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найотрутніших для людини речовини. Про згубні наслідки випалювання свідчить загрозлива статистика останніх років, щодо поширення алергічних та ракових хвороб.
Тому, шановні громадяни, перед тим як спалювати суху траву, насамперед подбайте про Ваше здоров’я та Ваших дітей! І не забувайте, що випалюванням завдається шкода здоров’ю всім оточуючим людям!
Щоб ваша діяльність не стала причиною лісової пожежі будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Ніколи не підпалюйте суху траву на полях та в лісі. Якщо побачите, що це роблять інші, постарайтеся їх зупинити і поясніть, чим небезпечне спалювання трави.
За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.
Не розводьте багаття в недозволеному місці та не дозволяйте дітям гратися з вогнем, не смітіть у лісі, прибирайте за собою, не ламайте та не псуйте альтанки та те, що знаходиться в місцях відпочинку. Тільки в такому випадку ліс та місця відпочинку служитимуть ще багатьом поколінням.
Якщо ж ви помітили невелике загорання трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я, або залити його водою.
Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону або органи місцевого самоврядування і вкажіть про місце загоряння та як туди добратися.
Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.
Львівське обласне управління лісового та
мисливського господарства