У НПП "Сколівські Бескиди" відбулась міжнародна науково-практична конференція на тему "Збереження та відтворення біорізноманіття природно-заповідних територій"

7 жовтня 2014р, Новини. Прес-служба

02-03 жовтня 2014 року в НПП «Сколівські Бескиди» проходила науково-практична конференція на тему „Збереження та відтворення біорізноманіття природно-заповідних територій”, присвячена 15-річчю створення Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Тематика конференція наступна: охорона та збереження ландшафтного та біотичного різноманіття; покращення стану похідних насаджень ялини європейської та відтворення корінних лісових фітоценозів; охорона та збереження тваринного світу; основні напрямки розвитку рекреаційної та еколого-освітньої діяльності.

Конференція розпочалась в Крушельницькому лісництві, де лісничий Масендич С.О. ознайомив присутніх з роботою лісництва, зокрема детально розповів про розміщений на садибі лісництва розсадник декоративних та плодових видів рослин. Також присутні були ознайомлені з новим реабілітаційним вольєром для диких тварин. Питання влаштування вольєру для тимчасової перетримки та реабілітації диких тварин в НПП «Сколівські Бескиди» постало невипадково. За період діяльності парку (15 років) були зафіксовані непоодинокі випадки виявлення хворих, поранених, зацькованих бродячими собаками диких тварин та птахів, котрі не могли самі собі добувати їжу та були приречені на загибель у природних умовах. Тимчасове вилучення з природи та надання їм допомоги не завжди було успішним. Це пояснюється відсутністю пристосованого приміщення або загороди, ненаданням кваліфікованого ветеринарного обстеження та лікування.

Місце під влаштування реабілітаційного вольєру було вибрано на території садиби Крушельницького лісництва парку на площі 0,32 га в умовах, максимально наближених до природних. Територія вольєру заросла чагарниками та деревами і є типовою для регіону. Це дозволяє забезпечити тваринам спокій та достатню кількість кормів. Вольєр обладнаний відповідними біотехнічними спорудами, виходячи з видів та кількості тварин, які будуть там утримуватися .

Пізніше учасники конференції переїхали до еколого-просвітницького центру Бутивлянського лісництва. Тут інженер з еколого-освітньої роботи Приндак М.С. провела екскурсію та ознайомила присутніх з діяльністю цього центру.

Еколого-просвітницький центр на базі Бутивлянського лісництва НПП «Сколівські Бескиди» було створено у 2012 році з метою:

- проведення еколого-просвітницької роботи серед дітей, школярів, студентів, широкого загалу людей;

- розширення контактів з громадськістю, розповсюдження знань про стан ведення лісового господарства, його розвиток та державну лісову політику;

- влаштування екскурсій з елементами відпочинку на природі;

- ознайомлення відвідувачів парку з побутом бойківського краю, його сакральною архітектурою та культурою, а також з тваринним та рослинним світом цієї території.

В еколого-просвітницькому центрі розміщені експозиції, в яких представлені:

- гербарії рослин у файлах;

- стенд анатомічної будови рогів оленя благородного;

- стенд анатомічної будови рогів козулі європейської;

- фотоілюстрація із старовинних та сучасних фотографій, де можна порівняти різні архітектурні і природні об’єкти з віковою різницею приблизно 100 років;

- «дерево-загадка», на якому зображено 10 фігур тварин;

- наукові видання нацпарку (монографії: «Рослинний світ», «Нелісова рослинність», «Тваринний світ», «Раритетний фітогенофонд», «Ліси Національного природного парку «Сколівські Бескиди»; навчальні посібники: «Рідкісні рослини і тварини», «Поведінка в горах»; «Посібник для власників зелених садиб з вирощування садивного матеріалу для озеленення», ілюстраційні буклети: «Об’єкти неживої природи», «Еколого-пізнавальна стежка «Водоспад», «Стежками легендарної Тустані», «Тустань», «Еколого-пізнавальна стежка «Долиною річки Камянка»; методичні рекомендації з проведення «зелених» уроків.

Еколого-просвітницький центр обладнаний плакатами на природничу тематику, меблями (столи, крісла та ін.). Кабінет укомплектовується спеціалізованою літературою, яка може бути використана для написання рефератів та доповідей. Одна з кімнат центру обладнана під музей, де зібрані експонати побуту бойківщини. Тут відвідувачі ознайомлюються із звичаями, культурою, обрядами та побутом жителів цього регіону. Цей еколого-просвітницький центр щорічно відвідує близько 1000 осіб - це шкільна та студентська молодь, представники ЗМІ та громадськості.

Пізніше учасники конференції переїхали до конференц-залу мотелю «Окей», де і відбувалося пленарне засідання. На конференцію прибули: Тягнибок А.Я. – народний депутат України від Сколівщини, Дейнека А.М. – перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Балицький О.М. - директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації; Дасюк Р.С. - начальник Державної екологічної інспекції у Льіввській області; Романишин М.С. - голова Сколівської районної ради; Крушельницький В.І. – перший заступник Сколівської РДА; Козловський М. П. - директор Інституту екології Карпат НАН України. Всього у конференції прийняли участь 78 чоловік.

Виступаючі наголошували на значенні НПП «Сколівські Бескиди» в збереженні біорізноманіття Карпатського регіону. Зокрема зазначались і проблеми, які на сьогоднішній день стоять перед цією установою, зокрема питання Сколівського військового лісгоспу, який входить в склад НПП без вилучення земель у користувачів.

03 жовтня в рамках проведення конференції нацпарк відвідала делегація Бещадського Парку Народового (Польща). З цим парком в нас довга співпраця, розпочинаючи з 2002 року. Делегація НПП «Сколівські Бескиди» майже кожний рік відвідує національний парк в Бещадах, а поляки в свою чергу відвідують Україну. В цих двох природоохоронних установ багато спільного, зокрема, майже ідентична територія, тваринний і рослинний світ і спільне бажання - зберегти природу для нащадків.


Василь Приндак,
заступник з наукової роботи
НПП "Сколівські Бескиди" 

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Новини Управління