Надійну охорону лісу від самовільних рубок і пожеж в ДП «Радехівське лісомисливське господарство» здійснюють 66 працівників лісової охорони. Окрім цього, на підприємстві діє постійна рейдова бригада, обладнана позашляховим автомобілем із вмонтованим GPS-навігатором. З початку року бригадою проведено 27 рейдів в усіх лісових масивах підприємства.
Охорона лісів від пожеж – одна з найбільш складних проблем, яка вирішується працівниками лісового господарства всієї України й зокрема в ДП “Радехівське ЛМГ». Підвищення рівня пожежної небезпеки в лісах ДП "Радехівське ЛМГ" зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісових масивів, а також спалювання в весняно-осінній період сухої трави, соломи.
По лісгоспу на пожежонебезпечний період організовані пожежні дружини та цілодобове чергування. Розроблено оперативно – мобілізаційні плани гасіння пожеж, які затверджені головами райдержадміністрацій по районах. В пожежонебезпечний період перекриті всі в’їзди в хвойні насадження, організоване їх патрулювання, проводиться роз’яснювальна робота лісової охорони серед населення по забороні розведення в лісі вогнищ, частково обмежене відвідування лісу населенням, забезпечується своєчасне виявлення загорань та їх гасіння в початкових стадіях.
Протягом 1 кварталу 2015 року було проведено ряд профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісу від пожеж:
- влаштовано мінералізованих смуг – 20 км;
- проведено доглядів за мінералізованими смугами – 75 км;
- перекрито позапланових доріг – 66 км;
- виставлено наглядної агітації – 21 шт.
Юхимчук І.А.,
інженер охорони і захисту лісу
ДП "Радехівський ЛМГ"