Для лісівників надзвичайно велике значення має підвищення продуктивності і якості лісів.
Підвищення продуктивності лісів – це не лише збільшення середнього приросту деревини, одержання більшої кількості високоякісних лісоматеріалів, а й посилення багатогранної екологічної ролі деревостанів.
Вирощування лісу буде успішним, якщо технологія виконання комплексу лісокультурних та лісогосподарських робіт буде узгоджена з законами життя лісу. Будь-який прорахунок у вирощуванні лісу коштує надто дорого і призводить до зниження його продуктивності.
Для забезпечення господарства власним якісним садивним матеріалом для майбутніх лісів лісгоспом заготовлено 7268 кг лісового насіння при плані 4500 кг, в тому числі основних лісоутворюючих порід:
- дуба звичайного 7000 кг при плані 4000 кг;
- бука лісового – 85 кг при плані 30 кг.
Заготовлене насіння буде висіяне в розсадниках підприємства.
З метою збільшення асортименту високопродуктивних шпилькових деревних порід в насадженнях підприємства Свірзьким лісництвом заготовлено та висіяно в розсаднику 10 кг ялиці білої.
Також, в 2016 році планується закладання постійних лісонасінневих ділянок модрини європейської в Романівському та Брюховицькому лісництвах, а також створення ПЛНД дугласії тисолистої в Суходільському лісництві. На даний час проводиться підбір площ під ці лісонасінневі ділянки.
Весною майбутнього року запрошуємо громадськість та учнів шкіл долучитись до відновлення лісів на Перемишлянщині.
ДП «Бібрське лісове господарство»