Одночасно із посадкою та доповненнями лісових культур восени проводиться заготівля лісового насіння. Саме зараз розпочинається збір лісонасіннєвої сировини ялини звичайної, модрини європейської та жолудя дуба звичайного. Особливо важливим є заготівля жолудя дуба, адже минулий рік виявився неврожайним для цієї лісоутворюючої породи. Щоб поповнити дефіцит лісонасіннєвої сировини, на нашому підприємстві прикладають максимум зусиль для збору якомога більшої кількості насіння і забезпечити в майбутньому власні потреби у стандартному садивному матеріалі на декілька років вперед.
На даний час ДП «Буський лісгосп» вже заготовив понад 3т жолудя і не зупиняється на досягнутому, продовжуючи заготівлю.
Разом із працівниками лісової охорони вагомий доробок у виконання планових показників внесли учні Куткірського, Топорівського, Соколянського, Ожидівського шкільних лісництв, учнівська молодь та небайдужі громадяни.
Заготовлений жолудь пройшов первинну перевірку на життєздатність у нас на підприємстві (використано метод флотацій жолудя), а пізніше пройде апробацію якості у Львівській лісонасіннєвій лабораторії, де буде встановлено клас якості, його посівні властивості.
Подальша доля насіння різна: частина заготовленого жолудя висівається восени у відкритий ґрунт, а частина – буде закладена на стратифікацію, щоб навесні також висіяти в ґрунт.
В кожному лісництві уже створено тимчасові лісові розсадники, проведений основний обробіток грунту і висіяний жолудь. Так, в Незнанівському лісництві висіяно 250 кг, в Боложинівському – 400 кг, а в Соколянському - 560 кг жолудя.
Внаслідок сприятливих погодних умов у ДП «Буське лісове господарство» також проведено очистку лісосік та підготовку ґрунту під лісові культури 2016р. на площі 43га.
ДП «Буське лісове господарство»