Прибуток — це грошове вираження між вартістю реалізованої продукції і витратами на її виробництво.
В умовах ринкової економіки він є узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності підприємств, фактично метою їхньої діяльності.
Прибуток є необхідною умовою для інвестування в підприємство, тому що придбання нової техніки чи обладнання за умови відсутності прибутку означає «проїдання» обігових коштів, і це негативно відіб’ється в майбутній діяльності. Не маючи прибутку, державне підприємство позбавлене можливості надавати допомоги бюджетним чи громадським установам, а також соціально незахищеним верствам населення.
За наслідками роботи у 2015 році госпрозрахунковими підприємствами, що підпорядковані Львівському ОУЛМГ, було отримано прибутків на загальну суму 25,2 млн. грн., що на 17,9 млн. грн. більше ніж у 2014 році.
Найбільший прибуток від своєї діяльності отримало ДП «Бродівське лісове господарство» — 14,1 млн. грн. З врахуванням обсягів діяльності, досить вагомий цей показник в ДП «Жовківське лісове господарство» — 1,6 млн. грн., ДП «Бiбрське лісове господарство» — 1,4 млн. грн.
За минулий рік підприємствами управління сплачено 5,9 млн. грн. податку на прибуток.
Стримуючим фактором є обов’язкова сплата в державний бюджет відсотків від прибутку, так званих «дивідендів». За 2015 рік таких було нараховано до сплати в розмірі 3,8 млн. грн., в 2016 р. через зміни в діючому законодавстві ця цифра суттєво збільшиться.
Відділ бухгалтерського обліку,
звітності та внутрішнього аудиту
Львівського ОУЛМГ