Забезпечення лісового господарства високоякісним насінням дерев і чагарників з цінними спадковими властивостями можливе при наявності постійної лісонасінневої бази. Для заготівлі насіння в Бібрському лісгоспі створено 206,7 га постійних лісонасінневих ділянок, в тому числі модрини європейської – 3,1 га.
Кожен лісівник знає, що ліс починається з насіння.
В зимовий період Державне підприємство «Бібрський лісгосп» активно розпочало заготівлю шишок хвойних порід: модрини європейської та ялини європейської. Ввід цих порід в лісові насадження приведе до суттєвого збільшення запасів деревини лісових насаджень, покращення їх якісного складу та естетичного вигляду.
Збір шишок модрини європейської проводився на постійних лісонасіннєвих ділянках підприємства, а ялини європейської – з ростучих дерев у високо-бонітетних лісових насадженнях.
Заготовлені шишки хвойних порід 3 лютого цього року відвантажені на ДП «Львівський лісовий селекційний центр», де працює спеціалізований цех по переробці шишок з новітнім обладнанням австрійського виробництва.
Підприємством зібрано 1346 кг шишок модрини європейської та 722 кг шишок ялини європейської.
З метою збільшення лісонасінневої бази, розширення асортименту порід в лісфонді лісгоспом в 2016 році планується створити 3 га плантацій модрини європейської, а також 1 га – псевдотсуги тисолистої.
Інженер лісових культур
ДП «Бібрський лісгосп»
Дмитрах Т.А.