Відповідно до наказу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства №4 від 15.01.2016 року про проведення обліку мисливських та мисливських червонокнижних видів звірів та птахів у 2016 році в НПП «Сколівські Бескиди» у період з 30 січня по 1 лютого проведено облік мисливських звірів та птахів. Для проведення обліку в кожному лісництві було сформовано бригади обліковців з числа працівників єгерської служби, служби охорони ПЗФ під керівництвом лісничих та працівників апарату парку.
Для проведення обліку застосовувалися такі методи:
- Маршрутний облік звірів по слідах на снігу;
- Метод картування слідів;
- Анкетно - опитовий метод.
На основі первинних матеріалів обліку опрацьовано зведені відомості обліку фауни по лісництвах та по господарству.
В цьому році по НПП «Сколівські Бескиди» обліковано: 484 особини оленя благородного, 464 особини козулі та 121 кабана. З хутрових звірів зареєстровано 14 особин вовка, 58 особин лисиці, 319 куниці, та ін. Особливу увагу при обліку зверталося на чисельність червонокнижних рідкісних та зникаючих видів. Є збільшення чисельності зубра - 24 особини, обліковано 27 особин ведмедя бурого, 22 особини рисі та 9 - кота лісового.
Володимир Піщальник,
провідний інженер мисливствознавець
НПП «Сколівські Бескиди»