Діловодство — просте і зрозуміле слово. Не знаємо, правда, чому немає українського замінника, наприклад «справоведення» або інше, але це не особливо б вплинуло на суть питання.
Хтось захоплюється історією старовинної Русі, хтось побутом чи походами козаків, інші цікавляться історією визвольних змагань, але чи хтось із нас задумується і віддає належне людям, які не тільки бачили подвиги, робили їх, а ще й фіксували це все на матеріальних носіях інформації та зберігали їх. Завдяки таким людям ми знаємо, що відбувалося в той чи інший період історії не залежно від того, в якому вигляді, стані чи форматі (як тепер прийнято говорити) інформація була доставлена до нашої свідомості. Такі особистості, фактично, заклали основи діловодства.
Вважаємо, що діловодство, як і бухгалтерський облік, не втрачає своєї актуальності і в наш час.
Через цей «шлюз» проходять всі вхідні і вихідні документи. І тут не тільки «циркуляри» та розпорядження владних структур, а й звернення громадських організацій та особисті звернення громадян. І все це повинно бути вчасно опрацьовано, написано, підписано і скеровано адресату.
Систематизування, групування та зберігання документів — також належить до цієї сфери діяльності установи.
Крім цього роботу державної установи не можна уявити без відповідного регламенту, розподілу посадових обов’язків та інших чисто бюрократичних (в хорошому розумінні слова) нюансів.
В лютому 2015 р. робочою групою Держлісагентства України було проведено перевірку ведення діловодства у Львівському ОУЛМГ. Після розгляду матеріалів перевірки на засіданні колегії Держлісагентства, нам було вказано на окремі недоліки в роботі служби діловодства та висловлено рекомендації з виправлення ситуації.
В управлінні було розроблено комплексні заходи для забезпечення в Львівському ОУЛМГ дотримання законодавства України з питань державної служби, діловодства, покращення трудової та виконавчої дисципліни.
Зокрема інструкцію з діловодства у Львівському ОУЛМГ приведено у відповідність до інструкції з діловодства Держлісагентства України затверджену наказом ДАЛРУ № 447 від 12.12.2012 р. та інших діючих законодавчих актів.
Підготовлено та погоджено в державному архіві Львівської області номенклатуру справ Львівського ОУЛМГ , для періодичної передачі їх на зберігання.
Розроблено регламент роботи Львівського ОУЛМГ.
Проведено інвентаризацію печаток та штампів, заведено журнал їх обліку та переміщення.
Приведено у відповідність нормативно-правові акти управління.
Внесені зміни до всіх посадових інструкцій працівників апарату управління та до положень про відділи у відповідності до закріплених за відділом завдань і функцій та вимог «Положення про Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства».
В шістнадцяти підприємствах управління проведені перевірки ведення діловодства та кадрової документації.
Робота з даного питання не припиняється і зараз, підприємствам підпорядкованим управлінню надається певна допомога з питань налагодження архівної справи та ін.
Відділ бухгалтерського
обліку, звітності та внутрішнього аудиту
Львівського ОУЛМГ