Одним із пріоритетних напрямів комплексу заходів із попередження та боротьби з лісовими пожежами, а також оперативної локалізації місць загоряння у лісових масивах, є патрулювання лісів силами Української державної бази авіаційної охорони лісів.
8 квітня у Державному агентстві лісових ресурсів України відбулася робоча нарада Першого заступника Голови Держлісагентства Христини Юшкевич з керівництвом Української державної бази авіаційної охорони лісів, ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр», начальниками обласних управлінь лісового та мисливського господарства та керівниками структурних підрозділів відомства, на якій було обговорено питання організації авіапатрулювання лісових масивів України у пожежонебезпечний період за умови відсутності бюджетного фінансування.
Авіаційна охорона лісів здійснюється при третьому і вище класах пожежної небезпеки на лісових територіях із високою ймовірністю виникнення загорянь (особливо у хвойних масивах) і є надзвичайно ефективною у взаємодії з наземними протипожежними службами.