На колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 01 серпня 2016 року було розглянуте питання про стан та перспективи розвитку лісонасіннєвої справи на підприємствах управління.
За період виконання заходів «Галузевої програми розвитку лісонасіннєї справи на 2010-2015 роки» площа об’єктів постійної лісонасіннєвої бази (ПЛНБ) в державних лісогосподарських підприємствах управління збільшилася.
За цей час держпідприємствами управління створено 25 га клонових насіннєвих плантацій, 55 га родинних лісонасіннєвих плантацій та 25 га постійних лісонасіннєвих ділянок, де було підібрано та атестовано 60 плюсових дерев. На сьогодні першочерговим завданням є догляд за новоствореними об’єктами постійної лісонасіннєвої бази, їх атестація та зарахування до складу ПЛНБ.
Показники заготівлі лісового насіння з покращеними спадковими властивостями за останні 5 років збільшилися з 37% у 2010 році до 53% у 2015 році.
У 2015 році державними лісогосподарськими підприємства Львівського ОУЛМГ було заготовлено 59413 кг лісового насіння, з них І-класу 31186 кг (54%), ІІ-класу 26895 кг (45%) та ІІІ–класу 330 кг (1%).
З об’єктів ПЛНБ заготовлено 31231 кг насіння восьми порід, що становить 53 % від загальної заготівлі.
Найбільше на об’єктах ПЛНБ заготовили насіння від загальної кількості ДП «Дрогобицьке ЛГ» (99,7%), ДП «Бібрське ЛГ» (98,3%), ДП «Радехівське ЛМГ» (96,7%), ДП «Львівський ЛСНЦ» (95,2%), ДП «Бродівське ЛГ» (93,4%), ДП «Буське ЛГ» (91,1%) НПП «Сколівські Бескиди» (87,5%) та ДП «Турківське ЛГ» (86,5%).
Весь заготовлений насіннєвий фонд апробований Львівською лісонасіннєвою лабораторією на 100% всіма підприємствами.
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ