Коли осінь нагадує про себе прохолодними ранками, на деревах з’являються жовті листочки, лісівники святкують своє професійне свято підбивають підсумки зробленого за рік.
Важка і клопітка праця лісівника. Починається вона із сходами сонця і закінчується із його заходом, а інколи і пізніше.
Основним завданням лісівників охорона лісу від пожеж, лісопорушень, браконьєрства, а також вирощування високопродуктивних насаджень. Для того, щоб виростити ліс до віку стиглості необхідно 90-120 років. Тому ті, що створюють ліси і доглядають за ними, не в змозі побачити творіння своїх рук в повній величі і красі. Оцінити їхню працю зможуть майбутні покоління.
Важливими компонентами для вирощування нових лісів є збір високоякісного насіння та вирощування посадкового матеріалу з покращеними генетичними властивостями.
Для збору покращеного насіння в лісгоспі створюють лісонасіннєві плантації, закладають постійні лісонасіннєві ділянки основних лісоутворюючих порід, зокрема в лісгоспі функціонує 40,3 га постійних лісонасіннєвих ділянок дуба звичайного, 115 га бука лісового, 3,2 га модрини європейської.
Для збільшення площ постійних лісонасіннєвих ділянок та забезпечення високоякісним насінням в біжучому році закладено 3 га лісонасіннєвих плантацій модрини європейської та 1 га псевдотсуги тисолистої, батьківщиною якої є Північна Америка. Необхідно відмітити, що хвойні насадження в Бібрському лісгоспі займають лише близько 10%, такі, як сосна, смерека, модрина. Найбільш перспективною в наших умовах є модрина європейська, тому ми і стараємось розширити площі її ареалу.
Щорічно лісгосп заготовляє 7-8 тон лісового насіння, яке в подальшому висівається в лісових розсадниках. З цією метою в лісгоспі функціонує мережа лісових розсадників загальною площею 6,1 га, де вирощується понад 700-1000 тисяч сіянців та 50 тисяч саджанців.
Напередодні свого свята в лісгоспі проведено огляд лісових розсадників. Кожне лісництво, їх 6 в лісгоспі, презентувало свої досягнення у вирощуванні посадкового матеріалу. На розсадниках можна було побачити вирощені сіянці дуба, бука, клена, липи, смереки, модрини, які будуть в майбутньому році висаджені в наших лісах, поряд із сіянцями радують око шкільні відділення та відділення, де проводилось зелене живцювання. В цих відділеннях великий асортимент порід, як для потреб лісу так і для садово-паркового господарства. Зокрема тут можна побачити тис ягідний, гінкго дволопатеве, різні види туй, кипарисовиків, спірей, самшити, навіть виноград різних сортів.
Всі ці творіння рук лісівників в майбутньому будуть висаджені в лісі, а також будуть прикрашати наші парки, сквери та оселі жителів сіл та міст
Понад 150 тисяч сіянців шпилькових порід такі як, модрина, смерека вирощується в теплицях в контрольованому середовищі, що дає можливість отримати високоякісний посадковий матеріал.
Головний лісничий
ДП «Бібрський лісгосп»
М.Пилипів