Перехід до вибіркової системи рубань лісу на засадах наближеного до природи лісівництва

29 серпня 2017р, Новини. Прес-служба

 За ініціативи Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та підтримки Державного агентства лісових ресурсів України, Національного лісотехнічного університету України, громадської організації «Форза», 28 серпня в конференц-залі лісотехнічного університету проведено навчальний семінар для керівників та спеціалістів державних лісогосподарських підприємств на тему: «Використання вибіркової системи рубань лісу на засадах наближеного до природи лісівництва».

У семінарі взяли участь перший заступник голови Львівської обласної ради Білоус А.В., начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства України Романовський В.Ф.,проректор з наукової роботи Національного лісотехнічного університету України Криницький Г.Т., експерт з питань лісового господарства та довкілля ГО «Форза» Дербаль Ю.Ю., генеральний директор обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Мельник В.М., Сенюк А.І. начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, директори підпорядкованих підприємств, головні лісничі, лісничі, начальники відділів лісового господарства та керівники ланок з відведення і таксації лісосік та представники засобів масової інформації.

Перший заступник голови Львівської обласної наради Білоус А.В. відзначив, що обласною радою (рішенням від 27.09.2016 року № 249) доручено всім постійних лісокористувачів області забезпечити перехід на використання вибіркової системи рубок лісу. Обласною радою виділені кошти Національному лісотехнічному університету України на підготовку проектів змін до чинних нормативно-правових актів, які мають стати юридичною нормою на загальнодержавному рівні. Облрада готова в подальшому виділяти кошти на лісовідновлення і розвиток лісового сектора на Львівщині.

Начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства України Романовський В.Ф. відзначив, що рубки переформування деревостанів є складним і довготривалим процесом, результат і успішність якого напряму залежить від фахового рівня лісівників. Лісівники Львівщини вже набули значного досвіду у проведенні рубок переформування. За результатами огляду ділянок рубок переформування, які проводились з 2008 року в ДП «Сколівське лісове господарство» та ДП «Стрийське лісове господарство» позитивно оцінив їх щодо досягнення лісівничої мети.

Проректор з наукової роботи Національного лісотехнічного університету України професор Криницький Г.Т. у своїй доповіді «Концептуальні засади запровадження в Україні наближеного до природи лісівництва» детально зупинився на етапах проведення рубок переформування насаджень та проаналізував результати проведення рубок переформування на 8-ми науково-виробничих стаціонарах в державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ з 2008 року. Також наголосив на тому, що перешкодою для ширшого застосування рубок переформування є недосконалість діючих правил рубок, над удосконаленням яких сьогодні працює група науковців Національного лісотехнічного університету України та практиків держпідприємств Львівського ОУЛМГ.

Експерт з питань лісового господарства та довкілля ГО «Форза» Дербаль Ю.Ю. зазначив, що громадськість готова підтримати проведення таких заходів і допомогти в удосконаленні нормативно правових актів, а також поділився досвідом проведення рубок переформування деревостанів в Закарпатській та Івано-франківській областях та сусідніх Європейських країнах.

На завершенні семінару начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека подякував всім учасникам семінару і наголосив, що після сьогоднішньої теоретичної частини в подальшому будуть проводитись польові семінари для навчання спеціалістів державних лісогосподарських підприємств. Відзначив, що перехід до вибіркової системи рубань лісу на засадах наближеного до природи лісівництва - це пріоритетний напрямок ведення лісового господарства в області.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Зелена країна

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Новини Управління