Найчисельніша популяція зубрів в Україні - на Львівщині!

25 лютого 2021р, Новини. Прес-служба

У цьому році за результатами зимового обліку в лісових масивах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства обліковано 121-го зубра, а саме: на рівнині 84 та в Карпатах 37 зубрів. Отже в лісах Львівщини є дві локальні, репродуктивні та найчисельніші в Україні субпопуляції зубрів двох ліній - біловезької та біловезько-кавказької.

Минуло десять років з часу другої спроби реінтродукції зубрів на території Львівщини. Задум був започаткований спеціалістами управління лісового та мисливського господарства ще у 2007 році. У той час, не одного разу, запрошувались на нараду профільні науковці Львівських ВУЗів з метою, щоб вислухати різнобічні пропозиції усіх зацікавлених сторін щодо відновлення та відродження зубрів в лісах Львівщини. Висновок був лише один, - придбати та завезти нових особин щоб уникнути інбридингу (близькоспорідненого схрещування) та підсилити дві існуючі інбредні локальні лінії зубрів, які залишились на території лісових масивів області.

Спільними зусиллями науковців та спеціалістів управління вдалося досягнути бажаного результату. Завдяки опрацьованим заходам та реалізації Програм відновлення зубрів результат не забарився. У 2010 році в гірську частину області вдалося завезти декілька зубрів гірської субпопуляції, а на рівнинну частину області – зубрів біловезької субпопуляції. Таким чином вдалося врятувати наявних зубрів та підживити їх новозаселеними.

Зубри в ДМГ “Стир” (мале Полісся Львівщини) з наявних в Україні вільних популяцій, це єдина група зубрів, яка представлена чистою Біловезькою лінією „Європейського Зубра”. Завдяки придбаним та завезеним з Вінничини зубрам вдалося відновити Лопатинську субпопуляції зубрів. Від початку відновлення Біловезької лінії зубрів їхня чисельність зросла майже у п’ять разів.

Результат підбору особин зубрів біловезько-кавказької лінії на територіях інших країн Європи, де ці тварини найбільш генетично віддалені від наявних в Українських Карпатах дав результат. Одинадцять зубрів біловезько – кавказької лінії, яких завезли у ліси Національного природного парку «Сколівські Бескиди», жили в Європі у парках та вольєрах. А у нас живуть в дикій природі. Взимку їх підгодовують працівники парку. А влітку зубри наче розчиняються у лісі, їх не видно. За цей час ця субпопуляція зросла втричі.

Тепер працівники Національного природного парку «Сколівські Бескиди» щороку очікують на приплід Майданської субпопуляції зубрів, а працівники мисливського господарства «Стир» Лопатинської.

 

 

Начальник відділу-головний

мисливствознавець Львівського ОУЛМГ                           Василь Бурмас

 

Ключові слова:

зубрипопуляція зубрів

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Новини Управління