Зима, пора коли користувачі мисливських угідь активно проводять охорону та підгодівлю мисливської фауни, займаються біотехнією, регулюють чисельність хижаків, організовують змагання мисливських собак. В народі кажуть, що зимою доглянеш, те осінню забереш.
Для того щоб полювати в наступному мисливському сезоні необхідно допомогти дичині перезимувати зиму та порахувати скільки звірів залишилося в угіддях господарства після сезону полювання. Зрозуміло, що ведення раціонального мисливського господарства немислиме без знання чисельності об'єктів полювання. Тому обліку мисливських звірів і птахів з кожним роком приділяється все більше уваги. Завдання обліку - з'ясувати чисельність тварин, статево-вікову структуру окремих видів і їх розташування на території господарства.
Для організованого проведення облікових робіт мисливськими колективами області та з метою об’єктивного забезпечення проведення обліків мисливських тварин, своєчасного розгляду, опрацювання та затвердження лімітів/обсягів використання мисливських тварин, які належать до природних ресурсів загальнодержавного значення, та здійснення контролю за проведенням обліку чисельності мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів та птахів, Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства видано відповідний наказ. Облік проводиться одночасно на всій території Львівської області, а точніше - на загальній площі мисливських угідь області – 1 млн. 771 тис. га.
Результати обліку опрацьовуються кожним користувачем мисливських угідь і разом з первинними матеріалами облікових робіт та висновками, в яких обов’язково вказуються за яким методом він проводився, умови та порядок проведення обліку, будуть перевірені спеціалістами управління та зведені в розрізі користувачів мисливських угідь області.
На фото: І за слідами звірів... Їх теж можна обліковувати...
Окрім того, кожним користувачем об’єктів тваринного світу, на підставі результатів обліку (визначення запасів) диких тварин, розраховуються і подаються на розгляд проекти лімітів та обсяги добування дичини на наступний сезон полювання.
На Фото: У гірській частині області мисливське господарство "Едельвейс-Тур" проводить облік.
Козулям важко пересуватися у глибокому снігу.
Бажаємо усім мисливським колективам організовано, з дотриманням чинних інструкцій та вимог нормативних актів провести облік у наданих в користування мисливських угіддях. Запрошувати на облік не тільки штатних працівників, членів товариства та контролюючих спеціалістів, а також запросити інспекторів Держекоінспекції і спеціалістів департаменту екології та природних ресурсів Львівської області та громадських активістів для відкритості та участі у проведенні обліку.
Начальник відділу-головний
мисливствознавець управління Василь Бурмас