У 2011 році на Львівщині заплановано посадити 2,4 тис.га лісів.

1 лютого 2011р, Новини. Прес-служба

31 січня 2011 року голова Львівської ОДА провів селекторну нараду з керівниками територіальних органів центральних органів виконавчої влади та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації. Вже стало доброю традицією розглядати серед інших питань стан і перспективи ведення лісового господарства області. Серед різних тем порядку денного наради розглядалося зокрема питання заліснення непридатних для сільського господарства земель.

«Львівська область відноситься до найбільш лісистих регіонів України. Але ми маємо резерви для збільшення площі лісів. Непридатних для сільського господарства земель є 4,5 тис. га. На 3187 га земель сільгосппризначення відбулось природне залісення, ще є 31тис. га земель запасу сільських рад, що вкриті лісовою рослинністю, але не надані спеціалізованим лісогосподарським підприємствам. До кінця першого півріччя мають бути вирішені питання щодо передачі земель на рівні голів РДА та райрад, необхідно передбачити фінансування цих робіт. На рівні Держкомзему має бути завершене питання інвентаризації заліснених площ», – наголосив голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк під час наради.

Основними причинами, що стримують вирішення питання збільшення площі лісів в Львівській області є повільне виділення земель під залісення місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування; складність процедури передачі земель під залісення; небажання органів місцевого самоврядування передавати спеціалізованим лісогосподарським підприємствам у постійне користування земель вкритих лісовою рослинністю, які належать до земель запасу сільських (селищних) рад.

З метою вирішення проблемних питань щодо збільшення площі лісів області, головам районних державних адміністрацій, Головному управлінню Держкомзему у Львівській області необхідно забезпечити проведення інвентаризації всіх еродованих та малопродуктивних земель, ділянок самосійних лісів та лісів, що знаходяться в землях запасу і не передані спеціалізованим лісогосподарським підприємствам, прийняти управлінські рішення щодо передачі еродованих, малопродуктивних земельних ділянок для залісення спеціалізованим лісогосподарським, чи можливо приватним підприємствам, визначити статус земельних ділянок самосійних лісів, які відносяться до земель запасу, розпайованих земель та земель фермерських господарств, прийняти рішення щодо передачі лісових земель, які не передані у користування спеціалізованим лісогосподарським підприємствам.

Нагадаємо, що Генеральна Асамблея ООН оголосила 2011 рік - Міжнародним роком лісів. У Міжнародний рік лісів підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заплановано створити 2,4 тис .га лісів.

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Відео

Новини Управління