Науковцями Інституту екології Карпат НАН України та Національного лісотехнічного університету України розпочато дослідження структури та особливостей функціонування корінних і похідних лісостанів НПП "Сколівські Бескиди". Керують дослідженнями доктор біологічних наук Козловський М.П. та канд. с.-г. наук Крамарець В.О.
Об’єктами дослідження є умовно корінна ялицево-букова екосистема та похідні ялинові ліси, які характеризуються різним ступенем всихання смереки (ялини звичайної) на території Бутивлянського лісництва.
В ході досліджень буде проведено комплекс робіт з вивчення просторової структури лісостанів, санітарного стану дерев, процесів природного поновлення. Для встановлення причин всихання смерекових лісів Бескид проводяться дослідження фітопатогенних грибів, стовбурових нематод, комах-ксилофагів й ґрунтових фітофагів.
Планується дослідити зміни консортивної організації наземних і ґрунтових безхребетних тварин у похідних смерекових лісах й з’ясувати їхній вплив на функціонування лісових екосистем.
Дослідження дозволять встановити роль окремих груп організмів (грибів, комах-ксилофагів, ґрунтових фітофагів, стовбурових нематод) у всиханні смереки, та розробити рекомендації для ведення лісового господарства у цьому регіоні Карпат.
Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»