Державне агентство лісових ресурсів України спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування розробили законодавчі зміни, які внесені в Податковий і Бюджетний кодекси України на 2019 рік, і, вперше з 2016 року, отримано фінансування для лісів Півдня та Сходу і зменшено податкове навантаження в частині сплати земельного податку на ліси з 5 до 0,1%. За останні три роки було підготовлено 10 проектів законів України, п'ять з яких вже працюють.
Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив Володимир Бондар, заступник Голови ДАЛРУ.
«Призупинено розроблену Стратегію розвитку лісового господарства, в якій передбачалась і концесія, і створення однієї лісової компанії: вона не відповідає інтересам України. Наше звернення щодо цього важливого документа підтримали адміністрація президента та облради всіх ресурсних областей. І знайшло підтримку в Указі Президента. Таке рішення підтверджує тезу, що ринкові механізми не забезпечують вирішення стратегічних завдань організації раціонального використання та охорони природних ресурсів», — зазначає він.
На його думку, ліс — це галузь, яка найбільш гостро відчуває недосконалість ринку, що переважно орієнтований на вирішення потрібних на якусь конкретну мить завдань. Екологічні й соціальні функції лісу, які є головними цілями ведення лісового господарства на левовій частині лісового фонду, мають залишатися поза сферою ринкових відносин, і титульним власником лісу й лісових земель в осяжному майбутньому повинна залишатися держава, вважає Володимир Бондар.
«Суттєві позитивні зрушення є у фінансовій підтримці лісової галузі. У держбюджеті 2019 року на охорону й відтворення лісів виділено 365 млн грн, — говорить заступник голови ДАЛРУ. — Крім того, було внесено відповідні зміни до Бюджетного кодексу, якими передбачено для цих потреб спеціальний фонд у складі державного бюджету. Так, 26% ренти за спеціальне використання лісових ресурсів (у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) зараховуватимуть до спеціального фонду державного бюджету. Ці кошти (близько 300 млн грн 2019 року) спрямують на ведення лісового й мисливського господарства, охорону і захист лісів».
Детальніше про розвиток лісового господарства читайте в матеріалі Петра Чечелюка "Володимир Бондар: "Україна має шанс створити принципово новий лісовий сектор"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".