Сьогодні відбулася зустріч заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря з керівником Офісу Міжнародної спілки охорони природи (IUCN) у Республіці Сербія Борисом Ергом та представником IUCN Романом Волосянчуком.
Під час зустрічі сторони обговорили питання започаткування у рамках Міжнародної кліматичної ініціативи проекту в Україні стосовно розробки стратегічного бачення щодо адаптації лісового господарства до змін клімату.
Керівник Офісу Міжнародної спілки охорони природи (IUCN) у Республіці Сербія Борис Ерг зазначив, що попередньо з фахівцями Держлісагентства було узгоджено напрямки, за якими працювати міжнародний проект.
«Проблема змін клімату стосується всіх. І ми хотіли б більш детально вивчити цю проблему в Україні та спільно знайти шляхи вирішення та адаптації. Нам ще потрібно узгодити наш проект з Міністерством екології. Загалом, програма співпраці розрахована на 7 років», - сказав пан Ерг.
У свою чергу, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар підкреслив, що Україні дуже важлива підтримка міжнародної спільноти у питаннях розроблення стратегії адаптації лісів до змін клімату.
«Україна знаходиться в різних кліматичних зонах, тому і підходи мають бути різними. Зміна клімату дуже впливає на стан лісів. Це і збільшення пожеж на півдні та сході країни, і масове всихання лісів на Поліссі. Українські фахівці та науковці намагаються боротися з цим, але нам потрібна міжнародна підтримка», - сказав Володимир Бондар.
Зазначимо, проект передбачатиме низку заходів, зокрема, розробку та впровадження інноваційної технологічно-інформаційної платформи для моніторингу лісів України та їх екосистем з метою отримання оцінки впливу на них кліматичних змін. Також буде зроблена оцінка вразливості лісових екосистем, сценарний аналіз змін. У результаті чого, фахівці розроблять стратегію адаптації до змін клімату та відповідний план дій. Паралельно з цим, готуватимуться зміни до законодавчої бази щодо адаптації лісів до зміни клімату та відновлення лісових ландшафтів.