ДП "Львівський ЛСНЦ" - тут починається ліс!
3 березня 2021
Захист сіянців у зимовий період
Сіянці, вирощені із закритою кореневою системою більш сприйнятливі до пошкодження морозом, ніж ті, що вирощуються у відкритому ґрунті. При вирощуванні в касетах штучний субстрат, який має набагато меншу теплоємність, ніж ґрунт, може піддаватися заморожуванню частіше, ніж у випадку сіянців у відкритому ґрунті. Летальна температура для сіянців досягає кореневих тканин відносно легко. Пошкодження внаслідок впливу на сіянці низьких температур виникають в результаті весняних пізніх заморозків, ранньоосінніх та зимових заморозків.
Можливості протидії наслідкам пізньовесняних заморозків обмежені і залежать від їх сили. Падіння температури нижче -5 ° С практично спричинює, принаймні місцевий, некроз зелених частин. Захистити сіянці від більш м’яких морозів можна, проливши їх водою, про що слід пам’ятати при виборі зрошувальних пристроїв, стійких до невеликих морозів. Саме такі поливальні рампи застосовуються в лісовому розсаднику ДП »Львівський ЛСНЦ».
Захист сіянців від пізніх весняних заморозків методом дощування на полях дорощування
ДП “Львівський ЛСНЦ” (22 травня 2020 року 05:21 t -2 С°)
Однак найбільші проблеми можуть бути спричинені пізньою осінню та зимовими морозами. Особливо, коли перепади температури раптові, а після довшої та теплішої, ніж зазвичай, осені, коріння саджанців не підготовлені до зими фізіологічно. Крім того, пошкодження в результаті є дуже серйозними, оскільки вони можуть вплинути на всі культури. Як уже зазначалося, здатність сіянців виживати взимку залежить від стійкості до низьких температур. Процес набуття морозостійкості починається одночасно з продукуванням озимих бруньок. Початок цього процесу у надземній частині саджанця визначається температурною системою та тривалою ніччю, а у випадку кореня - систематичним зниженням температури субстрату.
Сіянці сосни на полях дорощування ДП ”Львівський ЛСНЦ”
Однак слід підкреслити, що не існує 100% певних способів уникнути збитків, спричинених морозом на полях дорощування. На цьому етапі слід пам’ятати, що восени необхідно виключити всяке штучне освітлення поблизу розсади. Ртутні або селенові лампи високої інтенсивності, які випромінюють біле світло, можуть порушити процес ламінування надземних частин саджанців. Фоторецептори, що містяться в крихті хвої та листя, сприймають штучне світло як денне світло і недостатньо реагують на скорочення дня. Як результат, тканини не містять фітогормонів, відповідальних за процеси обробки деревини, а тому надземні частини не належним чином підготовлені до настання заморозків.
Сіянці модрини європейської та дуба звичайного на полях дорощування ДП “Львівське ЛСНЦ”
Цьогорічні опади снігу забезпечили надійний захист сіянців на полях дорощування ДП“Львівський ЛСНЦ” від зимових морозів. Проте, щоб не сподіватись на «подарунки» природи та з метою зберігання сіянців протягом зимового періоду заплановано облаштувати 4 холодильні камери з регульованим мікрокліматом загальним корисним об’ємом 1900 м. куб. – це єдиний, 100% певний спосіб зберігання сіянців. Це дасть можливість розпочати їх пакування коли восени середньодобова температура повітря досягне +6 ° C далі сіянці будуть розміщені в камерах холодильників з температурою до -4 ° C. Сіянці замерзають протягом приблизно одного тижня. Згадана температура забезпечує збереження сіянців, оберігаючи їх від несприятливих відлиг зимою, сильних морозів, і таке зберігання також полегшить своєчасну весняну реалізацію сіянців лісівникам України.
ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр"
Фанати ФК «Карпати» та ВМГО «Сокіл» садили ліс у Шклівському лісництві
10 листопада 2020
У зв’язку з COVID-19 Ви не маєте можливості вболівати за свою улюблену команду?
Не маєте можливості відвідати трибуну під час спортивної гри?
Тоді зробіть так, як фанати ФК Карпати — посадіть ліс.
У зв’язку з COVID-19 зараз всі спортивні заходи відбуваються без уболівальників. Але це не причина, щоб не вболівати за свою улюблену команду, а поштовх змінити звичний режим уболівання — поїхати садити ліс.
07 листопада 2020 Фанати ФК «Карпати» та ВМГО «Сокіл» вирушили у Шклівське лісництво аби дати життя молоденьким сіянцям. Мужніми руками було посаджено 3500 шт. дуба звичайного. «Зелено-білі» фанати стверджують: «Скільки посаджено сіянців, стільки голів мають забити ФК «Карпати» у наступному році». Таким незвичним способом уболівальники запрошують перемогу для команди «Левів».
За інформацією
ДП "Рава-Руське лісове господарство"
Львівська IT- компанія долучилась до осіннього садіння лісу в Карпатах
9 листопада 2020
Львівська IT- компанія "PerfectialGives" вирішила відсвяткувати свій 10-ти річний ювілей досить несподіваним та креативним способом.
Близько 30-ти юнаків і дівчат придбали 10 тис. сіянців головних лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою у Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі та, заздалегідь погодивши це питанням з керівництвом Славського лісгоспу, заліснили ділянку в Сможанському лісництві. У кварталі 11 вид. 25 учасники заходу разом з лісівниками створили лісові культури на площі 1,3га.
Особливість даної ділянки в тому, що вона розташована поруч з міжнародною трасою Київ-Чоп, тому учасники акції будуть мати змогу бачити результат своєї праці, проїжджаючи повз даної ділянки
Лісівники Славського лісгоспу висловлюють подяку IT-компанії "PerfectialGives" за трудову участь у примноженні Карпатських лісів.
За інформацією
ДП «Славський лісгосп»