Показники ведення лісогосподарської діяльності ДП "Славське лісове господарство"

19 лютого 2021р, Новини підприємств. Прес-служба

Щорічно ДП „Славське лісове господарство” підбиває підсумки про проведені лісокультурні роботи протягом вегетаційного періоду. Аналізу підлягають не лише штучно створені лісові насадження впродовж десяти років, а й природне зарощення, посіви у лісових розсадниках та декоративні деревно-чагарникові породи у парниках, теплицях та шкільних відділеннях.
 
Минулої осені по ДП „Славське лісове господарство” атестації підлягало 1015 га лісових культур з яких 107 га - переведено у покриту лісом площу Із 1430 га. природного поновлення у покриту лісом площу переведено 1075 га. втому числі 70 га. у звітньому році Основними лісоутворюючими породами є ялиця біла, бук лісовий та дугласія супутніми – клен-явір, місцями модрина європейська та ялина європейська. Дані породи лісництва отримують із власних лісових розсадників, яких по лісгоспу на сьогоднішній день 10, загальною площею 2,4 га. Зокрема, цього року вирощено 333 тис. шт. стандартних сіянців ялиці, 211 тис шт. – явора, 536 тис шт. - ялини європейської, всього 12 порід загальною кількістю 1160 тис шт. стандартних сіянців.
 
Живцювання декоративних порід проводиться зимовими та літніми живцями, при чому живцювання останніми значно інтенсивніше. Живцями прийнято називати відрізані від дорослої рослини частини. Хвойні живці заготовляються із „п’яткою”, а у видів із родини кипарисових – з так званим „костильком”. Живці висаджують у ґрунт під кутом 45° до сходу сонця. Вкорінені рослини пересаджують у шкільне відділення лісових розсадників, де їх дорощують і реалізовують та використовують для оздоблення власних лісництв. В загальному по лісгоспу в 2020 році площа шкільного відділення становить 0,42 га, де зростає понад 4,29 тис шт. декоративних деревно-чагарникових порід (бересклет Форчуна, мікробіота, аронія чорноплідна, кипарисовики, садовий жасмин, форзиція європейська, різні форми туї та ін.).
 
Слід відмітити, що за період 2020 року лісовою охороною лісгоспу було виявлено 3 (три) випадки лісопорушень, щодо незаконної рубки лісу, загальною кубомасою 1,54 м3, на суму шкоди 10,28 тис.грн., що є значно менше в порівнянні з попереднім роком, у всіх випадках лісопорушників встановлено та притягнуто до відповідальності.
 
Згідно підсумків роботи підприємства за 2020 рік можна зробити наступні висновки: заготовлено 74,7 тис.кбм. ліквідної деревини, в тому числі від рубок головного користування 20,2 тис.кбм. Реалізовано необробленої лісопродукції 30,3 тис.кбм.
 
Слід враховувати, що в основному лісосічний фонд підприємства складається із всихаючих насаджень смереки і для переробки використано низькосортну деревину.
 
Підприємство справно сплачує всі платежі до державного бюджету та місцевих бюджетів. За 2020 рік державним підприємством “Славське ЛГ” сплачено до державного та місцевих бюджетів 18,403 млн. грн., що становить 24 % від реалізації.
 

Ключові слова:

ДП "Славський лісгосп"

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Зелена країна

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Новини підприємcтв