Відбулось чергове засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ
26 грудня відбулось розширене засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового і мисливського господарства. Участь у засіданні взяли члени Громадської ради, начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, працівники обласного управління, а також спеціалісти лісогосподарських підприємств, відповідальні за роботу веб-сайтів та зв’язки громадськістю.
З інформацією про підсумки виїзного засідання Верховної Ради з питання реформування лісового господарства, яке відбулось 6 грудня 2017 року у Національному університеті біоресурсів і природокористування України, виступив начальник Львівського ОУЛМГ А.М. Дейнека. Він повідомив, що необхідність зазначеного зібрання зумовила cхвалена 15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України Стратегія реформування лісового господарства України на період до 2022 року. При цьому, не було враховано думку практиків, професіоналів, науковців і громадськості щодо цього документу і перспектив розвитку галузі загалом. Також піднімалося питання недопустимості приватизації лісів, адже приватизація чи надання у концесію неодмінно призведе до знищення лісів. Начальник Львівського ОУЛМГ повідомив, що у січні 2018 року заплановане проведення виїзного засідання Комітету за участі представників уряду, на якому буде обговорено концепцію реформування і розвитку лісової галузі.
Про стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Львівській області Громадську раду інформували начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Бурмас В.Р. та заступник голови ГР Піско Б.Й.
Загальна площа мисливських угідь Львівської області становить - 1млн 771тис га, що складає 81% території області і 4% угідь України. З них польові – 1млн 073тис га (60%), лісові - 653тис га (37%) та водно-болотні – 45тис га (3%). З початку 2017 року мисливським господарством у Львівській області займалися сімдесят дев’ять користувачів мисливських угідь на площі 1млн 628тис га. Щорічно в мисливських угіддях області полює майже 16 тисяч місцевих мисливців, які провели обмін контрольних карток на сезон полювання. За матеріалами обліку мисливської фауни у 2016 та 2017 роках відповідно обліковано: зубрів – 65 – 75 голів, лосів – 69 - 73, оленів бл. – 1769 - 1803, оленів пл. – 48 - 43, олень Даніеля (лань) – 122 - 98, козулі – 15277 - 15500, кабанів – 4818 - 4700, разом копитних – 22168 – 22292 особини. Зайців – 45962 - 47089, вовків – 169 - 179, ведмедів – 74 – 75 голів.
За результатами обговорення вирішили у січні-лютому 2018 року організувати проведення якісного обліку мисливської фауни, також були надані пропозиції щодо присутності під час обліку мисливської фауни представників громадськості. Комісія з мисливського господарства Громадської ради має опрацювати підходи щодо покращення організації мисливського господарства для звернення в державні органи з питань вдосконалення нормативно-правової бази з мисливства.
З наступного питання порядку денного про діяльність Львівського ОУЛМГ та лісогосподарських підприємств області у напрямку взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації виступили головний спеціаліст відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ Шаваринська Х.В. та голова комісії ГР з зв’язків з громадськістю Писарчук Н.А.
У виступах було відмічено, що за поточний рік покращилася робота інформування громадськості про роботу лісової галузі. На протязі 2017 року проведено багато різноманітних заходів щодо посадки лісу та озеленення соціальних об’єктів. До заходів Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2017», Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля активно долучились депутати Львівської обласної ради, працівники структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації, представники органів місцевого самоврядування, учнівська молодь, представники громадських організацій та засобів масової інформації та члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ. Спільною працею лісівників та усіх учасників заходів було посаджено 710га лісових культур, висаджено близько 4183,2 тис. дерев в межах держлісфонду, 2424 дерев – в межах населених пунктів та посаджено 1,5тис. кущів.
Забезпечено систематичне висвітлення на сайтах підприємств та Львівського ОУЛМГ інформації у рубриці «Механізми громадського контролю», відповідно до рішень Львівської обласної ради №77 від 16 лютого 2016 року та № 249 від 27 вересня 2016 року.
За результатами проведеного моніторингу веб-сайтів голова комісії ГР Писарчук Н.А. відзначила роботу кращих сайтів, які розміщують інформацію для громадськості якісно та повному обсязі, а саме: Бібрського, Самбірського лісгоспів та ДП «Старосамбірське ЛМГ». А також було відмічено зауваження до роботи сайтів, які відображають електронний облік деревини та лісопорушення не в повній мірі: ДП «Бродівський лісгосп», ДП «Буський лісгосп», ДП «Дрогобицький лісгосп», ДП «Рава-Руський лісгосп».
За результатами обговорень вирішили надати пропозицію директорам державних лісогосподарських підприємств щодо необхідності урізноманітнення та розширення форми оприлюднення інформації, що цікавить громадськість. Зокрема, всіляко сприяти доступу громадськості до інформації, що стосується проведення запланованих та позапланових лісогосподарських робіт, яку оприлюднювати окрім веб-сайтів у місцевих друкованих ЗМІ. З метою забезпечення відкритості постійні лісокористувачі мають за 15 календарних днів подавати матеріали на розгляд та заслуховування на сесіях місцевих рад, сходах села інформації щодо проведення намічених лісогосподарських заходів.
З наступного питання про відвідування засідань Громадської ради присутніх поінформував голова секретаріату Громадської ради Білас С.Я. Він зачитав список членів ГР, які були відсутні на засіданнях Громадської ради без поважної причини більше 3-х разів. Інформація щодо списку осіб, що були систематично відсутні на засіданнях ГР та про прийняте рішення щодо впорядкування складу Громадської ради буде висвітлено додатково.
На завершення засідання голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Миклуш С.І. звернувся до членів з Громадської ради підготувати свої пропозиції щодо обговорення на наступному засіданні плану роботи Громадської ради при Львівському ОУЛМГ на 2018 рік та подякував присутнім за плідну співпрацю в поточному році.
Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П. подякував за активну та плідну співпрацю членів Громадської ради з Львівським ОУЛМГ та підпорядкованими йому підприємствами.
Прес-служба Львівського ОУЛМГ