Лісові розсадники Львівського ОУЛМГ

6 вересня 2010р, Лісові розсадники. Прес-служба

Розсадником називається спеціальна земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в подальшому використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів і створення захисних лісових насаджень і плодових садів.

За профілем основної діяльності розсадники поділяють на лісові, лісомеліоративні, декоративні та плодові.

У лісових лісомеліоративних розсадниках вирощують переважно сіянці та саджанці для створення лісових культур і лісо-меліоративних насаджень. У декоративних і плодових розсадниках вирощують головним чином великомірний садивний матеріал – саджанці для робіт по озелененню та створенню садів.

За тривалістю функціонування лісові розсадники розрізняють на тимчасові (до п’яти років) і постійні, які закладаються строком на 25-50 років.Якщо в районі діяльності лісогосподарських підприємств плануються значні лісокультурні роботи, розраховані на багато років, для забезпечення їх садивним матеріалом організовують постійні розсадники.

Лісові розсадники, що підпорядковані державним лісгоспам, або міжгосподарським лісгоспам, залежно від їх площі поділяють на малі (до 5 га), середні (6-15 га) та великі (понад 15 га), а також базисті площею 25 га і більше.

Для оперативного використання садивного матеріалу чинними нормативними документами передбачено створення індивідуальних тимчасових розсадників невеликих розмірів, закладених в конкретному обході на кожному лісництві.

За принципом організації території розсадники поділяються на звичайні або традиційні (прямокутні, квадратні, рідше багатокутні), кругові, піднаметові, смугові.

- Звичайні (традиційні) – з полями, як звичайно, прямокутної форми на відкритих площах. Основний вид розсадників.

- Кругові – невеликі за площею з формою кола або еліпса.

- Піднаметові – закладаються безпосередньо під наметом лісу, в попередньо зріджених насадженнях.

- Смугові (стрічкові) – створюються на смугах розкорчованих зрубів шириною 15-30 м, які чергуються з смугами деревостану шириною 50-100 м.

 


Вирощування садивного матеріалу в розсадниках державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ в 2021 році

Значна робота проведена для забезпечення всіх видів лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом основних лісоутворюючих порід. З цією метою в області функціонує мережа лісових розсадників в кількості 133 одиниця, загальною площею 100,9га.

За період весна-осінь 2021 року підприємствами управління вирощено більше 10,4 млн. шт. стандартних сіянців. З них однорічних сіянців 4,9 млн. шт., . в тому числі понад 0,8 млн. шт. залишено на дорощування, дворічні і старші близько 5,4 млн. шт.

Крім цього в шкільних відділеннях розсадників вирощено більше 159,2 тис. шт. саджанців деревних та чагарникових порід. 


Наявність розсадників за тривалістю функціонування на території Львівському ОУЛМГ:

  • Постійні, організовані на період більше 5 років, загальною площею 80,3га - (26 розсадників);
  • Тимчасові, організовані на період менше 5 років, загальною площею 20,6га – (107 розсадники).

  

 

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Зелена країна

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Платформа Дія

Відео

Лісокультурна діяльність