ЄДИНА ДЕРЖАВНА СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛІКУ ДЕРЕВИНИ – РУХ ДО ЕВПРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

5 січня 2016р, Електронний облік деревини. Прес-служба

ЕОД в дії

Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ повноцінно проводиться електронний облік деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД). 

Систему ЕОД постійно вдосконалюють розробники.  Для того щоб система працювала повноцінно необхідно, щоб усі структурні підрозділи та спеціалісти, котрі займаються прийомкою лісопродукції від лісозаготівель та відпуском круглої деревини, були забезпечені комплектом обладнання для ЕОД. Окрім цього, усі нижні склади та деревообробні підрозділи лісогосподарських підприємств, котрі приймають відпущену з лісу продукцію, повинні також бути забезпечені відповідним комплектом обладнання. Тільки при повному забезпеченні обладнанням система ЕОД буде діяти.

Велике значення для повноцінного функціонування системи має навчання спеціалістів, котрі безпосередньо проводять прийомку лісопродукції від лісозаготівель та її відпуск. Це постійний процес, оскільки відбувається постійне удосконалення системи, іде природній процес заміни кадрів на нові.

Система електронного обліку деревини допомагає керівникам підприємства оперативно в поточному часі бачити залишки лісопродукції на кожній лісосіці в розрізі порід та сортиментів. Приймати управлінські рішення щодо напрямків реалізації та вивезення продукції та ін.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства постійно моніторить процес маркування заготовленої деревини (введення в систему ЕОД заготовлених сортиментів) та реалізації круглої деревини через ЕОД. 


2020 рік


Підсумки роботи ЕОД на підприємствах Львівського ОУЛМГ за І-ше півріччя 2020р.        

Державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ в повному обсязі проводять електронний облік деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД).

За даними системи ЕОД підпорядкованих підприємств Львівського ОУЛМГ в період з 01.01.2020 по 30.06.2020 року заготовлено та прийнято до системи електронного обліку 348 279 кбм.  деревини, що становить 100%  до загального обсягу заготовленої деревини

Обсяг реалізованої деревини за цей самий період у системі ЕОД складає 274 258 кбм.  деревини або 100% від загальної реалізації.

►Табл. №1

 У порівнянні з відповідним періодом 2019 року, обсяг заготівлі зменшився на 68 080  кбм., а обсяг  реалізації  знизився на 52 130 кбм.  Причиною спаду обсягів заготівлі та відповідно реалізації деревини є відсутність попиту  на лісоматеріали та зниження ціни на внутрішньому ринку

                                                                       

 

 

Повноцінне функціонування електронного обліку деревини в державних лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства

дозволило:

оптимізувати виробничу діяльність підприємств

підвищити якість обліку деревини

скоротити кількість документообігу

скоротити час на оформлення документів

Електронний облік деревини дає змогу ефективніше боротися з незаконними рубками, та наближає вітчизняний ринок деревини до Європейського.

За п’ять  місяців 2020 року підприємствами Львівського ОУЛМГ прийнято до системи ЕОД  299 356 тис. кбм. деревини, що становить 100% від загальної заготівлі.

 

2019 рік


 Вся заготовлена та реалізована деревина проведена через систему ЕОД (електронний облік деревини).

►Результати роботи системи ЕОД по підприємствах Львівського ОУЛМГ за 2019 рік

 

Робота в системі ЕОД дає можливість оперативно, достовірно в поточному часі оперувати абсолютно усіма даними щодо руху лісопродукції: заготівлі, переміщення, вивезенню та реалізації лісопродукції покупцям.


 

Електронний облік деревини – це система фіксації та оформлення руху деревних ресурсів із застосуванням засобів автоматизації на всіх етапах лісозаготівельних робіт з занесенням та передачею інформації поколодного (штабельного) обліку за допомогою сучасних інформаційних технологій для подальшого використання в бухгалтерському та управлінському обліку.

Основними завданнями електронного обліку лісопродукції є:

– своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції;
– одержання даних про залишки лісопродукції;
– контроль за зберіганням і використанням лісопродукції;
– облік та контроль за оплатою відвантаженої лісопродукції;
– контроль за роботою матеріально-відповідальних осіб;
– попередження нестач, крадіжок і незаконного витрачання лісопродукці

09 липня 2019 року Президент України  Володимир Зеленський підписав указ №511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів, зокрема п.4 запровадити до 01.11.2019 року електронний облік деревини»

В   усіх лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ ЕОД (електронний облік деревини ) працює в повному обсязі в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини.   


ЄДИНА ДЕРЖАВНА СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛІКУ ДЕРЕВИНИ –

РУХ ДО ЕВПРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ 

(ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

                   Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Global Options

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Механізми громадського контролю в лісгоспах Львівського ОУЛМГ