ЄДИНА ДЕРЖАВНА СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛІКУ ДЕРЕВИНИ – РУХ ДО ЕВПРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

5 січня 2016р, Електронний облік деревини. Прес-служба

 

ЄДИНА ДЕРЖАВНА СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛІКУ ДЕРЕВИНИ –

РУХ ДО ЕВПРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ 

(ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

Електронний облік деревини в дії

Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ повноцінно проводиться електронний облік деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД). З цією метою нашими підприємствами було придбано 160 комплектів для проведення маркування деревини. В комплект обладнання входить: КПК ( кишеньковий персональний комп’ютер), термопринтер, засіб для кріплення та зберігання бірок. Для повного забезпечення майстерських дільниць та нижніх складів необхідною кількістю комплектів було витрачено за 2014 та 2015 роки 5,2 млн. грн.

Систему ЕОД постійно вдосконалюють розробники. Так, замість дороговартісних КПК уже можна застосовувати звичайні смартфони на Андроїді. Наші підприємства розпочали закупу смартфонів (уже придбали 3 шт.). Для того щоб система працювала повноцінно необхідно, щоб усі структурні підрозділи та спеціалісти, котрі займаються прийомкою лісопродукції від лісозаготівель та відпуском круглої деревини, були забезпечені комплектом обладнання для ЕОД. Окрім цього, усі нижні склади та деревообробні підрозділи лісогосподарських підприємств, котрі приймають відпущену з лісу продукцію, повинні також бути забезпечені відповідним комплектом обладнання. Тільки при повному забезпеченні обладнанням система ЕОД буде діяти.

Велике значення для повноцінного функціонування системи має навчання спеціалістів, котрі безпосередньо проводять прийомку лісопродукції від лісозаготівель та її відпуск. Це постійний процес, оскільки відбувається постійне удосконалення системи, іде природній процес заміни кадрів на нові.

Система електронного обліку деревини допомагає керівникам підприємства оперативно в поточному часі бачити залишки лісопродукції на кожній лісосіці в розрізі порід та сортиментів. Приймати управлінські рішення щодо напрямків реалізації та вивезення продукції та ін.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства постійно моніторить процес маркування заготовленої деревини (введення в систему ЕОД заготовлених сортиментів) та реалізації круглої деревини через ЕОД. 


 

ЕОД в дії

Державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ в повному обсязі проводять електронний облік деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД).

Підводячи підсумки роботи електронного обліку деревини (ЕОД) за 2016 рік впевнено можна стверджувати, що в усіх державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ система успішно функціонує.

Так, за даними системи ЕОД підпорядкованих підприємств Львівського ОУЛМГ в період є 01.01.2016 по 31.12.2016 року прийнято до системи ЕОД 945,9 тис. куб. м. деревини, що становить 100% до загального обсягу заготовленої деревини.

Обсяг реалізованої деревини за цей самий період по системі ЕОД складає 734,2 тис. куб. м. деревини, або 99% від загальної реалізації

 

Дані в розрізі лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ наводимо в таблицях


Аналіз роботи ЕОД за I-півріччя 2017 року

Підводячи підсумки роботи електронного обліку деревини (ЕОД) за I- півріччя 2017 року впевнено можна стверджувати, що в усіх державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ програма працює на 100%

Так, за даними системи ЕОД підпорядкованих підприємств Львівського ОУЛМГ в період є 01.01.2017 по 30.06.2017 року прийнято до системи ЕОД 416,4 тис. куб. м. деревини, що становить 100% до загального обсягу заготовленої деревини.

Обсяг реалізованої деревини за цей самий період по системі ЕОД складає 345,7,2 тис. куб. м. деревини, або 100% від загальної реалізації

Дані в розрізі лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ наведено в таблицях.


 

Аналіз роботи ЕОД за 9 місяців 2017 року

Для оперативної перевірки походження деревини в Держлісагентстві України розробили мобільний додаток, який допоможе швидко отримати інформацію про походження деревини, але щоб отримати таку інформацію необхідно щоб система ЕОД запрацювала на всіх лісогосподарських підприємствах.

З впевненістю можемо говорити, що система ЕОД в Львіському ОУЛМГ працює в повному обсязі. Цифри говорять самі за себе.

Дані в розрізі лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ наведено в таблицях:

Результати роботи системи ЕОД по підприємствах Львівського ОУЛМГ за 9 місяців 2017 року


Аналіз роботи ЕОД за 2017 рік

Згідно даних системи електронного обліку деревини (ЕОД) обсяг заготовленої ліквідної деревини лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства в 2017 році склав 913,4 тис. м3, що на 39,3 тис. м3 менше в порівнянні з 2016 роком.

Дані в розрізі лісогосподарських підприємств наводимо в таблиці.


Обсяг заготівлі та реалізації деревини в 2017 році підприємствами Львівського ОУЛМГ


►Результати роботи системи ЕОД по підприємствах Львівського ОУЛМГ за перше півріччя 2018 року


 

Вся заготовлена деревина проведена через систему ЕОД. Електронний облік деревини це система фіксації та оформлення руху деревини із застосуванням засобів автоматизації на усіх етапах лісозаготівельних робіт. Робота в системі дає можливість керівникам підприємств оперативно, достовірно в поточному часі оперувати абсолютно усіма даними щодо руху лісопрдукції: заготівлі, переміщення, вивезенню та реалізації лісопродукції покупцям.

У 2018 році усі лісогосподарські підприємства управління продовжуватимуть вносити дані про заготівлю та реалізацію деревини в систему ЕОД та оновлювати існуючі засоби ЕОД на більш сучасні.

Система ЕОД потребує постійного оновлення, над чим працюють розробники програмного забезпечення. Користувачі системи ЕОД державні лісогосподарські підприємства, постійно вносять свої пропозиції щодо покращення роботи системи.

Надіємось, що у 2018 році система електронного обліку деревини (ЕОД) запрацює в усіх постійних лісокористувачів.


2019 рік


 Вся заготовлена та реалізована деревина проведена через систему ЕОД (електронний облік деревини).

Результати роботи системи ЕОД по підприємствах Львівського ОУЛМГ
(з початку року )
 

Електронний облік деревини – це система фіксації та оформлення руху деревних ресурсів із застосуванням засобів автоматизації на всіх етапах лісозаготівельних робіт з занесенням та передачею інформації поколодного (штабельного) обліку за допомогою сучасних інформаційних технологій для подальшого використання в бухгалтерському та управлінському обліку.

Основними завданнями електронного обліку лісопродукції є:

– своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції;
– одержання даних про залишки лісопродукції;
– контроль за зберіганням і використанням лісопродукції;
– облік та контроль за оплатою відвантаженої лісопродукції;
– контроль за роботою матеріально-відповідальних осіб;
– попередження нестач, крадіжок і незаконного витрачання лісопродукці

       09 липня 2019 року Президент України  Володимир Зеленський підписав указ №511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів, зокрема п.4 запровадити до 01.11.2019 року електронний облік деревини»

       В   усіх лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ ЕОД (електронний облік деревини ) працює в повному обсязі в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини.   

 

                                                                                                                                                     Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Global Options

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Ми у Facebook

Відео

Механізми громадського контролю в лісгоспах Львівського ОУЛМГ