На виконання Протоколу апаратної наради голови Львівської облдержадміністрації від 15.04.2019 року у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 16.05.2019 року, відбулася публічна дискусія щодо стану охорони лісів від незаконних рубок. У дискусії взяли участь представники ГУ НП у Львівській області, Прокуратури Львівської області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Львівській області, ОКСЛГП «Галсільліс», члени громадської ради при Львівському ОУЛМГ, громадські активісти та директори лісогосподарських підприємств.
Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека А.М. ознайомив присутніх зі станом охорони лісів від незаконних рубок по управлінню. За І квартал 2019 року обсяг незаконних рубок знизився на 232 куб. м (50%) порівняно з І кварталом 2018 року та склав 230 куб.м. Сума заподіяної шкоди - 1552,1 тис. грн, відшкодовано – 126,8 тис. грн, завданої шкоди або 8,2 %. За період з 2016 до 2018 року обсяги незаконних рубок зменшилися на більше ніж 2,0 тис. м3.
У І кварталі лісогосподарськими підприємствами управління зафіксовано 24 випадки про незаконну рубку загальною кубомасою 176 м3 деревини на суму 1212,8 тис. грн. скеровано у райвідділи поліції та прокуратури для розслідування і притягнення винних до відповідальності. Всі випадки незаконних рубок виявлені державною лісовою охороною.
За неналежну охорону лісу від незаконних рубок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ (4 майстри лісу та 1 лісничий).
З метою забезпечення охорони лісів, раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області реалізуються «Спільні заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини». Окрім того, цього року Львівським ОУЛМГ розроблено «Заходи з підвищення ефективності охорони лісів від лісопорушень та проведення роботи з моніторингу діяльності лісопильних об’єктів».
Цими заходами передбачено проведення спільних рейдів з охорони лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень, оперативного їх розслідування з метою притягнення порушників до відповідальності і відшкодування нанесених державі збитків.
У ході дискусії визнано, що робота з охорони лісів стає ефективнішою за умови тісної співпраці з правоохоронними, природоохоронними органами та громадськими організаціями, а також використання лісогосподарськими підприємствами фотопасток, системної роботи із засобами масової інформації щодо висвітлення питань дотримання вимог лісового законодавства, відповідальності за скоєні лісопорушення та здійснення заходів, що проводяться державними лісогосподарськими підприємствами з охорони лісів.